زمین طرح اقدام ملی مسکن در یزد تهیه شده است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  زمین طرح اقدام ملی مسکن در یزد تهیه شده است
0 Comments
زمین طرح اقدام ملی مسکن در یزد تهیه شده است

[ad_1]

به گزارش ایرنا محسن صادقیان ‌در جلسه کمیته تامین زمین طرح اقدام ملی مسکن استان، ‌افزود: برای  شروع طرح یاد شده در شهرستان‌ها لازم است افرادی که در مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن واحد شرایط شناخته شده و پیامک دریافت نموده اند، نسبت به تکمیل مدارک و واریز وجه آورده خود اقدام کنند.

وی افزود: در صورتیکه افراد مرحله اول در مهلت تعیین شده نسبت به این موضوع اقدام نکنند از افراد واجد شرایط مرحله دوم برای افتتاح حساب و تکمیل مدارک دعوت خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد بر تسریع در شناسایی افراد کارگر واجد شرایط برای استفاده از طرح اقدام ملی مسکن و تهیه طرح آماده سازی و نقشه‌های معماری و سازه پروژه های مسکن کارگری تاکید کرد.

وی  از افراد واجد شرایط استان خواست نسبت به تکمیل مدارک و واریز وجه آورده خود اقدام کنند.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد و به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است، البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است و  سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *