زمینه پیشرفت علمی نسل جوان کهگیلویه و بویراحمد فراهم شود 

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  زمینه پیشرفت علمی نسل جوان کهگیلویه و بویراحمد فراهم شود 
0 Comments
زمینه پیشرفت علمی نسل جوان کهگیلویه و بویراحمد فراهم شود 

[ad_1]

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز یکشنبه در دیدار با رییس و جمعی از کارکنان جهاد دانشگاهی کهگیلویه و   بویراحمد در یاسوج به مناسبت سالروز تأسیس آن، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی عنصری تأثیرگذار در توسعه ملی بوده و فعالیت آن نیز  سبب رشد و توسعه کشور در عرصه های مختلف می شود. 

وی افزود: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی تاکنون خدمات ارزشمندی در زمینه های علمی، پژوهشی و فناوری ارائه کرده است. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: دشمنان در زمینه ‌های مختلف ایران اسلامی را تحریم کرده اند و با  پیشرفت های علمی و فناوری می توان به نحو مطلوب تری مقابل توطئه ‌های شوم آنان ایستاد. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: ظرفیت های علمی موجود در کهگیلویه و بویراحمد چشمگیر بوده و باید استفاده بهینه تری از  آنها کرد. 

وی ابراز داشت: تحقق این امر مهم منجر به توسعه همه جانبه کهگیلویه و بویراحمد و کاهش بخش عمده ای از مشکلات آن در ابعاد  گوناگون می شود. 

رییس جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این نهاد انقلابی در ۱۶ مردادماه سال ۱۳۵۹ تأسیس و راه اندازی شد و امسال نیز چهلمین سالروز فعالیت آن است. 

سید محمدقائم کاظمی بیدک اظهار داشت: هم اینک ۳۱ طرح علمی، پژوهشی، فناورانه و نوآورانه در کشور در حال اجراست که ۲ مورد از  آنها در زمینه گیاهان دارویی و مسائل زیست محیطی مربوط به کهگیلویه و بویراحمد است. 

وی افزود: این ۲ طرح علمی و پژوهشی با ۳۱ درصد پیشرفت کاری در حال اجرا در کهگیلویه و بویراحمد بوده و هفته دولت امسال به بهره برداری می ‌رسند. 

رییس جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مرکز تخصصی عسل این استان نیز در هفته دولت امسال افتتاح می‌ شود. 

کاظمی بیدک عنوان کرد: آنالیز کیفی و بسته بندی عسل کهگیلویه و بویراحمد در آینده در این مرکز تخصصی انجام خواهد شد. 

وی ابراز داشت: تأسیس و راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک کهگیلویه و بویراحمد یکی دیگر از برنامه ‌های امسال جهاد دانشگاهی  این استان است. 

کاظمی بیدک گفت: ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات این آزمایشگاه در نظر گرفته شده است. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.