رییس فدراسیون دوومیدانی: اشتباهات گذشته را تکرار نمی‌کنیم

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  رییس فدراسیون دوومیدانی: اشتباهات گذشته را تکرار نمی‌کنیم
0 Comments
رییس فدراسیون دوومیدانی: اشتباهات گذشته را تکرار نمی‌کنیم

[ad_1]

هاشم صیامی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: قبلا در ساختار اصلی و به‌عنوان دبیر فدراسیون دوومیدانی بودم. در واقع رای اعضای مجمع به من تایید کننده برنامه‌های قبلی بوده است. در مجمع هم اعلام کردم که چهار سال کار کردیم و یک سری اتفاقات خوب هم افتاد و می‌دانم نقدهایی به ما وارد است. تلاش می‌کنیم تا نکات مثبت را پررنگ تر کنم و نقاط ضعف را به صفر برسانیم تا در نهایت دوومیدانی موفق شود.

وی افزود: در دوران گذشته، کار ارزشمندی را در رده پایه، جوانان و نوجوانان  و ساماندهی مربیان انجام دادیم. در بحث استعدادیابی در رده پایه نیز نگاه ویژه‌ای داریم و باید به جد به آن بپردازیم. همچنین فدراسیون الان برنامه‌های لازم را برای احسان حدادی با توجه به اینکه ورودی المپیک را کسب کرده است و مهدی پیرجان با رنکینگ جهانی ۲۹ در نظر دارد.

رییس فدراسیون دوومیدانی عنوان کرد: در تلاش هستیم تا برای آماده سازی ورزشکاران با توجه به بحران کرونا در حد بضاعت فدراسیون شرایط تمرینی مناسبی را فراهم کنیم و می دانیم که ورزشکاران وضعیت فعلی را درک می‌کنند. همچنین با توجه به اینکه از اوایل آذرماه مسابقات کسب ورودی المپیک شروع می‌شود، برنامه‌ریزی لازم برای ورزشکارانی که شانس کسب سهمیه المپیک را دارند، انجام می‌دهیم تا تعداد سهمیه‌های ورودی المپیک بیشتر شود. امیدوارم ورزشکارانی ورودی را بدست بیاورند و افتخارآفرینی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در این یک‌سال «مهدی علی‌نژاد» معاون وزارت ورزش، زحمات ارزشمندی را برای دوومیدانی کشید. وی ایرج عرب را به عنوان سرپرست انتخاب کرد که مدیر توانمند و لایقی بود و کارش را به نحو احسنت انجام داد. مهدی مبینی نیز خیلی در این مدت زحمت کشید و تیم کاربلدی داشت. از همه این بزرگان سپاسگزارم و دنبال این هستیم شرایط خوبی را برای دو و میدانی مهیا کنیم.

صیامی یادآور شد: رکوردشکنی‌هایی که زنان در مسابقات جایزه بزرگ و باشگاه‌های کشور داشتند نشات گرفته از اردوهای ممتدی است که در دوران گذشته برای آنان برگزار کردیم. ریحانه مبینی که رکورد ۴۵ سال توران شادپور را در پرش طول زد، ورزشکاری است که در دوره گذشته با تیم نوجوانان به مسابقات آسیایی اعزام شد. مربی وی را در دوره قبل به کلاس بین المللی در اندونزی فرستادیم. هم به ورزشکار و نیز مربی او توجه کردیم.

وی اضافه کرد: زهرا عرب رستمی و تکتم دستاربندان در این مدت شرایط خوبی را تجربه کردند و امیدواریم که شرایط لازم را برای زنان مهیا کنیم. هر چند به نقطه ایده آل نرسیده‌ایم اما ظرفیت زنان از لحاظ افتخارآفرینی کمتر از مردان نیست و آنان همواره ثابت کردند. این نشان می‌دهد دختران ما استعداد و توانمندی بسیاری برای موفقیت و کسب مدال دارند. نگاه جنسیتی نخواهیم داشت و مهم آن است تا از ورزشکاری که از او حمایت می‌کنیم قابلیت افتخارآفرینی را داشته باشد.

رییس فدراسیون دوومیدانی گفت: اگر نقدی وارد بوده و از یک جایی مدعی بودیم که کارمان درست بوده است، حتما اشتباهاتی هم داشتیم و کسی نباید آن اشتباهات گذشته را تکرار کند و خیلی از موقعیت‌ها را تجربه کردیم. در فدراسیون والیبال ۳۰ سال دو نفر مدیریت کردند اما در دو و میدانی مدیریت پایدار نداشتیم. تمام تلاشمان این است تا اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم و از تمام ظرفیت‌ها بهره ببریم. اگر جامعه دوومیدانی از منافع فردی خود بزند و بیشتر به منافع ملی بپردازد، این رشته موفق خواهد بود. متاسفانه هر جا منفعتی داشته باشیم می‌گوییم خوب است و اگر نداشته باشیم می‌گوییم بد است. باید از منافع فردی چشم پوشی کنیم و بیشتر به منافع ملی بپردازیم تا دو و میدانی ایران موفق شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.