رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح: تحقیق در مورد ناوچه کنارک ادامه دارد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح: تحقیق در مورد ناوچه کنارک ادامه دارد
0 Comments
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح: تحقیق در مورد ناوچه کنارک ادامه دارد

[ad_1]

حجت الاسلام شکرالله بهرامی روز سه شنبه در گفت  و گو با خبرنگاران در بجنورد اظهار داشت: هر زمان که تحقیقات در این پرونده کامل شود با دقت و وسواس تمام به آن رسیدگی خواهیم کرد.

بروز حادثه برای شناور نیروی دریایی ارتش در ۲۱ اردیبهشت امسال منجر به شهادت ۱۹ تن از کارکنان نیروی دریایی و مجروح شدن ۱۵ نفر دیگر شد.

وی ۱۰ روز پیش نیز از شناسایی تعدادی متهم در این پرونده خبر داده و گفته بود که در طول تحقیق ممکن است تعداد این متهمان کم و یا زیاد شود.

قربانیان حادثه هواپیمای اوکراینی باید به حق خود برسند

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح همچنین از انجام تحقیقاتی مفصل در خصوص حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داده و افزود: پرداخت غرامت به خانواده قربانیان آن توسط دولت، در حال پیگیری است و یقینا خانواده این افراد باید به حق خود برسند.

حجت الاسلام بهرامی گفت: در این پرونده بسیار تحقیق کرده ایم و به جاهای خوبی نیز رسیده ایم اما هنوز هم این تحقیقات پایان نیافته است.

وی اظهار داشت: از دست دادن فرزند بسیار تلخ و داغی سنگین و تمام تلاش ما آن است که خانواده این جانباختگان به حق و حقوق خود برسند.

وی اظهار داشت: نتایج کامل این پرونده بعد از کامل شدن نهایی تحقیقات اعلام خواهد شد.

یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین که با شماره ۷۵۲ بامداد ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ از تهران به مقصد کی یف پایتخت این کشور اروپایی به پرواز درآمده بود، دقایقی پس از پرواز از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) هدف شلیک اشتباه پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و تمامی ۱۷۶ سرنشین و خدمه آن جان باختند که بیش از نیمی از آنان ایرانی بودند.

سربازان فراری بخشوده می شوند

حجت الاسلام بهرامی با اشاره به طرح «بازگشت به سنگر» گفت: از تمامی سربازان فراری درخواست می کنیم تا داوطلبانه به سنگر خود مراجعه کنند که در این صورت در پایان خدمت از نهایت تخفیف که همان بخشودگی و عفو مجازات است، برخوردار خواهند شد.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه سربازان فراری معضل خود را باید حل کنند، اظهار داشت: سربازان فراری به سنگرها بیایند و هیچ دغدغه ای نداشته باشند چرا که مجازاتی نخواهند داشت.

وی حجت الاسلام والمسلمین بهرامی بر باز اجتماعی نیروهای مسلحی که جرایمی را شامل شده اند نیز اشاره ای کرد و گفت: کسی که جرمی مرتکب می شود به جرم آن رسیدگی خواهیم کرد اما کسی که جرم مرتکب شده است باز اجتماعی نیز می شود، هدف این سازمان حذف کسی نیست.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.