رییس جمهوری افغانستان: کابل به گفت‌وگوهای صلح با طالبان متعهد است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  رییس جمهوری افغانستان: کابل به گفت‌وگوهای صلح با طالبان متعهد است
0 Comments
رییس جمهوری افغانستان: کابل به گفت‌وگوهای صلح با طالبان متعهد است

[ad_1]

به گزارش ایرنا از وب سایت رسمی سازمان ملل، اشرف غنی طی سخنانی در هفتاد و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصریح کرد، افغانستان در منطقه‌ای قرار دارد که از یک جهت دارای فرصت و از نظر دیگر گرفتار مشکلات جهانی است.

وی افزود: افغانستان دارای توانمندی‌های استفاده نشده‌ای است که بهره‌گیری از آن می‌تواند برای منطقه رفاه و صلح به ارمغان بیاورد.

رییس جمهوری افغانستان در ادامه در باره تشدید خشونت‌ها گفت، مردم افغانستان از دست شبکه‌های تروریستی جهانی رنج می‌برند.

وی نقش سازمان ملل را در تلاش دولت افغانستان برای پیشبرد گفت‌وگوهای صلح را مهم دانست و اظهار کرد، پایان دادن فوری به خشونت‌ها موجب پیشرفت و توسعه افغانستان خواهد شد.

مذاکرات بین افغانستانی صلح از دو هفته پیش در قطر آغاز شده اما دو طرف هنوز نتوانسته‌اند در مورد یک دستور کار مشخص در مورد صلح به توافق دست یابند.

آخرین اظهارات نمایندگان دولت افغانستان در دوحه نشان می‌دهد که آنها برای رسیدن به آتش‌بس در این دور از مذاکرات بسیار امیدوارند در حالی که گروه طالبان دستیابی به آتش‌بس فوری را غیرممکن می‌داند.

هیأت مذاکره کننده دولت افغانستان ابراز امیدواری کرده است در این دور بتواند با طالبان در باره آتش‌بس به یک توافق مطلوب دست یابد.

هفتاد و پنجمین نشست سران مجمع عمومی سازمان ملل دیروز (سه‌شنبه یکم مهرماه) با سخنان «ولکان بوزکر» رئیس ترکیه‌ای این مجمع و صحبت‌های «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در حالی آغاز شد که تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا، ساختمان سازمان ملل در منهتن نیویورک صف طولانی خودروهای دیپلماتیک و حضور یک به یک سران کشورهای جهان را به خود ندید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.