رگبار تابستانی در راه اردبیل است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  رگبار تابستانی در راه اردبیل است
0 Comments
رگبار تابستانی در راه اردبیل است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا خروجی نقشه های همدیدی حاکی از شکل گیری شرایط ناپایدار در تراز میانی جو بر فراز پهنه هایی از شمال غرب ایران است که با کاهش محسوس دما نیز همراه می باشد.

این اغتشاشات جوی در استان اردبیل به شکل رگبارهای موقت باران و یا تگرگ ،تندبادهای لحظه ای ، آذرخش و در بعضی نقاط ازجمله دشت اردبیل و بلندی های شرقی منتهی به گیلان با باران ریزه و هوای مه آلود انتظار می رود. تمرکز بارش روی نواحی مرکزی و نیز شرقی استان اردبیل خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل با استناد به هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر آغاز رگبارهای تابستانه از ساکنان منطقه خواسته است تا موارد احتیاطی و ایمنی را رعایت کنند.

فرهاد عبدالعلی‌پور افزود : عدم حضور در فضاهای باز بیرون از شهرها برای در امان ماندن از خطرات برخورد صاعقه ، پرهیز از قرارگیری در حواشی و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌های خشک ، رعایت احتیاط هنگام رانندگی در جاده‌های مه آلود و خیس و نیز کنترل دمای مرغداری‌ها و گلخانه‌ها از جمله موارد توصیه شده هستند.

باتوجه به شرایط فصلی و خشکی زمین‌ها و نیز غافلگیرکنندگی رگبارها که در زمان کوتاه حجم هنگفتی از آب را بر روی زمین روان می سازد احتمال وقوع سیلاب در  بعضی نقاط زیاد است.

آسمان اردبیل در شامگاه چهارشنبه قسمتی ابری بوده و وزش باد خنک از جانب شمال شرق دما را به 15 درجه بالای صفر کاهش داده است. منطقه اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی ؛ وضعیت جوی بسیار متغیر دارد.        

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.