روند سازش در منطقه، محور مذاکرات کوشنر با پادشاه بحرین

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  روند سازش در منطقه، محور مذاکرات کوشنر با پادشاه بحرین
0 Comments
روند سازش در منطقه، محور مذاکرات کوشنر با پادشاه بحرین

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری بحرین، در دیدار جراد کوشنر و هیات همراه با شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین که در قصر الصافریه  انجام شد، سلمان بن حمد آل خلیقه ولیعهد و شماری از مقام های بلند پایه  بحرین نیز حضور داشتند.

در این دیدار همکاری های میان بحرین و آمریکا و راه های گسترش آن بررسی و بر تقویت روابط میان دو کشور در تمامی زمینه ها  و نقش آن در برقراری امنیت و ثبات منطقه تاکید شد.

پادشاه بحرین در این دیدار تاکید کرد: ثبات و همبستگی کشورهایی شورای همکاری در تمامی مواضع به برادر بزرگتر یعنی عربستان متکی است ما در هر شرایطی برای تحقق صلح و شکوفایی در کنار آن هستیم.

وی مواضع امارات را تاریخی و در دفاع از مسائل منافع کشورهای عربی و اسلامی توصیف و ادعا کرد: تلاش های  امارات برای رسیدن به یک راه حل عادلانه و فراگیر به عنوان عامل تضمین کننده حقوق مشروع ملت فلسطین و برقراری صلح دائمی در منطقه است.

کوشنر که اخیرا به همراه یک هیات اقتصادی از رژیم صهیونیستی به امارات رفته بود سفر خود را به مقصد دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان ادامه داد تا حمایت آنها را از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی جلب کند.

وی در امارات گفت: دیگر کشورهای عربی نیز ممکن است به سرعت مسیر امارات را برای عادی‌سازی روابط با تل‌آویو پی بگیرند.

کوشنر در پاسخ به این پرسش که کشور بعدی چه زمانی اقدام به این کار خواهند کرد؟ گفته است امیدواریم که در ماه‌های آینده باشد.

امارات پس از توافق آغاز روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی تحت نظارت آمریکا در ۲۳ مردادماه،‌ بسرعت همکاری‌های سیاسی و اقتصادی و تجاری خود را با تل‌آویو آغاز کرد.

پس از سفر هیات آمریکایی- اسرائیلی از تل‌آویو به ابوظبی،‌ «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از سفر قریب‌الوقوع هیاتی از امارات متحده عربی به فلسطین اشغالی در آینده نزدیک خبر داد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *