روسیه: وعده ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تبلیغی است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  روسیه: وعده ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تبلیغی است
0 Comments
روسیه: وعده ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تبلیغی است

[ad_1]

به گزارش ایرنا از کابل ، ضمیر کابولوف روز پنجشنبه در گفت وگو با رسانه ها خاطرنشان کرد: این اظهارات ترامپ (در مورد خروج نیروهای آمریکا از افغانستان) به اظهارات پیش از انتخابات شباهت دارد و به احتمال زیاد وی می خواهد به رای دهندگان خود بگوید که به وعده هایش در پیش از انتخابات قبلی، عمل می کند.

به گفته نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان، آمریکا در زمان حاضر از امکان واقعی برای چنین کاهش نظامیان خود در افغانستان برخوردار است.

وی ادامه داد: علاوه بر آن حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان وضعیت در این کشور را چندان بهبود نمی بخشد و مساله ای در این مورد (خروج نیروهای آمریکا از افغانستان) پیش نخواهد آمد. حضور نیروهای آمریکایی هیچ تاثیر مثبتی ندارد.

کابولوف خاطر با طرح این سوال که  آیا تاکنون وضعیت افغانستان بهبود یافته است جواب داد فقط وضع این کشور بدتر شده است.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا بامداد پنجشنبه در پیامی توییتری نوشت که «شمار کمی» از نیروهای آمریکایی که در افغانستان باقیمانده‌اند، باید تا روز کریسمس (۵ دی‌ماه) به خانه بازگردند.

این اظهارات ترامپ در حالی است که «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید چهارشنبه‌شب اعلام کرد که آمریکا تا اوایل سال آینده میلادی، شمار نیروهای نظامی خود در افغانستان را به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر کاهش می‌دهد.

آمریکا در فوریه سال جاری میلادی توافقی را با طالبان امضا کرد که براساس آن تا ماه مه سال ۲۰۲۱ نیروهای خارجی از افغانستان خارج می‌شوند و طالبان نیز متعهد به مذاکره برای آتش ‌بس و تقسیم قدرت با دولت افغانستان می‌شوند.

رییس جمهوری آمریکا که بازگشت نیروهای نظامی این کشور به وطنشان جزو وعده‌های مهم انتخاباتی او بود، پیشتر گفته بود تا نوامبر سال جاری میلادی (مهر-آبان) شمار نظامیان آمریکایی در افغانستان به ۴ هزار تا ۵ هزار نیرو کاهش می‌یابد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.