روزانه ۹۰ هزار ماسک در آستارا تولید می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  روزانه ۹۰ هزار ماسک در آستارا تولید می‌شود
0 Comments
روزانه ۹۰ هزار ماسک در آستارا تولید می‌شود

[ad_1]

محسن آهنی روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال یک میلیون عدد ماسک در آستارا توزیع شده و  ۱۱ هزار ماسک در داروخانه های این شهرستان موجود است و با توجه به عرضه ماسک به بهای ۱۳ هزار ریال، با هر گونه گرانفروشی لوازم بهداشتی مقابله می شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: از ۲۰۰ واحد نانوایی ۱۵۰ واحد به دستگاه کارتخوان مجهز شده اند و تبادل پول نقد در نانوایی‌ها ممنوع است و کسی که نان را از تنور خارج می‌کند نباید از مشتری پول دریافت کند.

آهنی یادآور شد: نانوایی ها یا باید فروشنده داشته باشند یا مشتری از کارتخوان استفاده کند و در کنار دستگاه کارتخوان، برای استفاده مشتری ماده ضدعفونی کننده تعبیه شود و کارکنان نانوایی دست خود را مرتب با مایع دستشویی شست‌ و شو و خشک کنند.

شیوع بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار مقابله با ویروس آن، رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک در بیرون از خانه، ضدعفونی معابر و پرهیز از حضور در اجتماعات است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن از شهرهای گردشگرپذیر ایران است. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.