روزانه هزار و ۶۵۰بیمار به مراکز تامین اجتماعی ایلام مراجعه می کنند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  روزانه هزار و ۶۵۰بیمار به مراکز تامین اجتماعی ایلام مراجعه می کنند
0 Comments
روزانه هزار و ۶۵۰بیمار به مراکز تامین اجتماعی ایلام مراجعه می کنند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، دکتر علیرضا رمضانی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه استان ایلام، اظهار داشت: بر این اساس روزانه ۷۵۰ بیمار سرپایی به دی کلینیک تامین اجتماعی ایلام، ۴۵۰ نفر به درمانگاه شماره ۲ و  ۴۵۰ بیمار نیز به درمانگاه دهلران مراجعه می کنند.

وی یادآور شد: سازمان تامین اجتماعی در ۲ بخش بیمه ای و درمانی به جهت تهیه امکانات محافظتی کرونا و درمان غیرمستقیم و  به تبع تعطیلی برخی واحدهای تولیدی دچار خسارت شده است که سبب کاهش درآمدها و پرداخت بیمه بیکاری به بیمه شدگان شد.

وی افزود: هم اکنون ۲ بخش دولتی و دانشگاهی و مراکز خصوصی، طرف قراردارد مدیریت درمان استان هستند و تعداد خدمات غیر حضوری سازمان بیشتر در حوزه بیمه ای است، در بخش درمان نیز به دلیل  عدم مراجعه بیمار خدمات غیر حضوری ارائه نمی شود.

دکتر رمضانی در خصوص خدمات ارائه شده به بیماران کرونایی یادآور شد: طیف خدمات ارائه شده سازمان تامین اجتماعی به بیماران بستری کرونا متنوع است اما در بخش درمان سرپایی، درمان اختصاصی برای این بیماران وجود ندارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی در اجرای برخی طرح ها در کشور پیشرو است که در بخش درمان نیز عمده ترین خدماتی که ارائه می شود بحث نسخه الکترونیکی است و سازمان در این راستا موفق عمل کرده است.

دکتر رمضانی با بیان اینکه طرح نسخه الکترونیکی به صورت صد درصد در تمامی مراکز ملکی مدیریت درمان سطح استان اجرایی می شود، گفت:  از جمله مزایای نسخه الکترونیک بهبود کیفیت خدمات درمانی، مشاهده سوابق و مراجعات قبلی بیمار، اصلاح مشکلات ناشی از ناخوانا بودن نسخه، کنترل تداخلات دارویی و کاهش هزینه های ناشی از مراجعات مکرر بیمه شدگان است.

وی به طرح ۳۰۷۰ اشاره کرد و افزود: این طرح یک طرح زیربنایی و ملی است که با اجرایی شدن آن  ارائه خدمات غیر حضوری و به تبع آن کاهش میلیونی بار مراجعات بیمه شدگان به مراکز تامین اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام به مرکز درمانی مهران اشاره کرد و گفت: ساخت درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان مهران  در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۳۱۷ متر مربع و زیربنای ۲ هزار و ۵۱۷ متر مربع با پیشرفت ۳۵ دصد در حال ساخت است.

دکتر رمضانی به تاثیر رسانه ها در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم اشاره کرد و افزود: بدون رسانه های آزاد خیلی از اتفاقات رخ نمی دهد، رسانه ها چشم بینای جامعه و ناظرانی بیطرف بر عملکرد مسوولان هستد،  مدیریت درمان استان انتقادات اصحاب رسانه را رصد و  پذیرای مطالبات مردم است که از جانب خبرنگاران مطرح می شود.

وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان خدمتگذار  و  خدمات رسان است، این سازمان مانند سایر ارگان های دولتی در ایام کرونا دچار خسارت و ضرر و زیان شده و از این امر مستثنی نبوده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.