رمان گذرگاه و فیلمنامه ساعت به وقت کرونا در کرمانشاه رونمایی شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  رمان گذرگاه و فیلمنامه ساعت به وقت کرونا در کرمانشاه رونمایی شد
0 Comments
رمان گذرگاه و فیلمنامه ساعت به وقت کرونا در کرمانشاه رونمایی شد

[ad_1]

وفایی در حاشیه رونمایی از رمان گذرگاه به خبرنگار ایرنا گفت: این رمان زندگینامه شهید ابوالحسن یاری یکی فرماندهان سپاه کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس است که با مصاحبه با خانواده شهید، دوستان و همرزمانش تدوین شده است.
او گفت: علت انتخاب عنوان گذرگاه برای زندگینامه شهید به خاطر این است، که او از خانواده ای بسیار ثروتمندی بود اما به همه مادیات پشت پا زد و راه انقلاب، ایثار و شهادت را انتخاب کرد که به نظرم یک بزنگاه و گذرگاهی در زندگیش بوده که اتفاق افتاده است.
وفایی درباره فعالیت های شهید یاری در آغاز پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس افزود: شهید یاری پس از پیروزی انقلاب برای آزادسازی کردستان و کامیاران رهسپار کردستان شد و سه سال بعد از جنگ تحمیلی در منطقه «کورک» سرپل ذهاب در سن ۲۷ سالگی به شهادت رسید.
وفایی در بخش دیگری از سخنانش به کتاب فیلمنامه ساعت به وقت کرونا که در باره کادر پزشکی است، اشاره کرد و گفت: به نظرم ایثار، مجاهدت و شجاعت کادر درمانی در ایام شیوع بیماری کرونا تکرار ایثار و از خودگذشتگی های دفاع مقدس است.
«یاکریمی در قاب آسمان»، «چراغی تا صبح» و «کلینیک ولیعصر» دیگر آثار وفایی است که تاکنون منتشر شده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.
همچنین تقدیم ۹۵۰ زن شهیده، هزار و ۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.
بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰ و مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شد و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *