رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری مطلوب نیست

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری مطلوب نیست
0 Comments
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری مطلوب نیست

[ad_1]

مجید شیرانی روز چهارشنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: برای رفع این چالش ، کمپین اجرای پروتکل‌ها در استان پیش‌بینی شده به نحوی که در هر یک از شهرستانها ۱۰ تیم تشکیل می‌شود و روزانه بازرسی‌های متعددی از اصناف انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: در مجموع عملکرد استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در راستای مقابله با این ویروس مطلوب ارزیابی شده است اما از آنجا که هرگونه کم‌توجهی و سهل‌انگاری می‌تواند به وخیم شدن شرایط منجر شود، نیاز است تا متناسب با شرایط روز تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کرد.

شیرانی تصریح کرد: وضعیت استان در مقایسه با دیگر استان‌ها در وضعیت بهتری قرار دارد اما به سبب غیرقابل پیش‌بینی بودن ویروس کرونا و ناپایداری شرایط موجود، باید تصمیماتی گرفته شود که از اثرگذاری بیشتری برخوردار باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در مواجهه با ویروس کرونا نمی‌توان هیچ تصمیم سفیدی گرفت، تصریح کرد: تا زمانی که برای ویروس کرونا واکسن و یا درمانی کشف نشود، همه مناطق در معرض تهدید و خطر هستند و باید همانند روزهای نخست جدیت و اهتمام لازم را برای مقابله با این ویروس به کار گرفت.

شیرانی در ادامه با تاکید بر محدود شدن مراسم‌های عروسی و ترحیم در استان، اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد شیوع ویروس کرونا ناشی از این مراسمات است که اگر امکان تعطیلی تالارها وجود ندارد اما سخت‌گیری ونظارت بر فعالیت این مراکز باید بیشتر شود.

وی با قدردانی از مردم استان در همراهی و همکاری با مسئولان در مقابله با ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: مردم از همان روزهای ابتدایی همکاری خوبی با مسئولان داشتند اما در این میان تعداد اندکی توجه لازم را به پروتکل‌های بهداشتی ندارند که این موضوع موضوع همدلی را به یک نگرانی تبدیل کرده است و می‌طلبد این افراد نیز همراه و همدل شوند.

به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، چهارمحال و بختیاری همچنان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد و نیاز است تا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک از روند صعودی این بیماری در استان جلوگیری شود.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.