رایزنی استاندار ایلام برای اجرایی کردن آزادراه پل زال – نجف اشرف

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  رایزنی استاندار ایلام برای اجرایی کردن آزادراه پل زال – نجف اشرف
0 Comments
رایزنی استاندار ایلام برای اجرایی کردن آزادراه پل زال - نجف اشرف

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در نشست مشترک با رئیس دیوان محاسبات کشور، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیران عامل بانک های ملی، ملت، پارسیان و سپه و برخی از مدیران استان در ارتباط با تفاهم نامه های پروژه مهم آزادراه پل زال – چیلات – نجف اشرف بحث و گفت وگو کرد.

در این نشست که معاون امور عمرانی استاندار ایلام، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام نیز حضور داشتند، مصوب شد سازمان برنامه و بودجه کشور ردیف اعتباری این پروژه را در بودجه سال ۹۹ درج کند که موافقت خود مبنی بر مشارکت در این طرح را اعلام کرد.

همچنین در این نشست برای این طرح که مطالعات اولیه آن توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شده است، سرمایه گذار بخش خصوصی برای مشارکت در مناقصه توسط وزارت راه و شهرسازی تعیین شد و بانک های عامل نیز موافقت خود را مبنی بر مشارکت مستقیم اعلام کردند.

در این نشست مقرر شد وزیر راه و شهرسازی و استاندار ایلام با بانک مرکزی مذاکره و پس از دریافت مجوز و موافقت این بانک، مشارکت دیگر بانک ها در این پروژه نیز عملیاتی شود و شرکت مذکور به ثبت برسد تا با تحقق این موضوع عملیات کلنگ زنی پروژه مهم پل زال – چیلات و دهلران – نجف اشرف توسط رییس جمهوری انجام شود.

دیدار استاندار ایلام با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

همچنین استاندار ایلام با سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

در این نشست استاندار ایلام ضمن ارائه گزارشی در خصوص تفاهم نامه‌ها سفر وزیر ارشاد به استان خواستار پیگیری و انجام این توافقات شد و گفت: در استان امور فرهنگی در اولویت کاری مسئولان قرار دارد و در این راستا وحدت، همدلی و همگرایی بسیار خوبی وجود دارد.

وی در ادامه نقش فرهنگ و هنر در تعدیل آسیب ها و مسائل اجتماعی حائز اهمیت دانست و گفت: در حوادث و رخدادهای گذشته زبان هنر در تعدیل و اصلاح رویکردها اثرگذاری بهتر و موثرتری داشته است.

سلیمانی دشتکی سپس در خصوص مسائل مختلف استان در حوزه فرهنگ و هنر از جمله احداث مجتمع برج هنر ایلام، تجهیز و راه اندازی ساختمان های فرهنگی و هنری شهرستانهای دهلران، چرداول و دره شهر و همچنین حمایت از هنرمندان و اصحاب رسانه در استان بحث و گفت و گو کرد.

 در پایان صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از نگاه مثبت و تعامل و حمایت های خوب استاندار ایلام از حوزه فرهنگ و هنر در خصوص پیگیری مسائل و مشکلات و رفع موانع این حوزه قول مساعد دادند. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.