رایزنی‌های اقتصادی سفیر ایران در اتریش

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  رایزنی‌های اقتصادی سفیر ایران در اتریش
0 Comments
رایزنی‌های اقتصادی سفیر ایران در اتریش

[ad_1]

به گزارش ایرنا، «عباس باقرپور اردکانی» روز سه‌شنبه در حساب کاربری توئیتر خود نوشت:‌ جلسه بسیار دوستانه و ثمربخشی در شهر براتیسلاوا (پایتخت اسلواکی) با جناب «پیتر میهوک» رئیس اتاق بازرگانی و صنایع کشور اسلواکی و رئیس افتخاری فدراسیون اتاق های بازرگانی جهان داشتم. 

وی افزود: توافق شد تا راه های بیشتری برای تقویت و تعمیق روابط اقتصادی ایران و اسلواکی مورد شناسایی قرار گیرد.

سفیر کشورمان همچنین از ملاقات با رئیس بانک مرکزی اتریش خبر داد و افزود که در این جلسه تعمیق روابط دوستانه میان ایران و اتریش مورد تاکید قرار گرفت.

بررسی راه‌های توسعه روابط تجاری دوجانبه از اصلی‌ترین موضوعات مورد بحث در این جلسه عنوان شد.

باقرپور اردکانی تیرماه پیش با تسلیم استوارنامه خود به رئیس جمهوری اتریش رسما کار خود را به عنوان سفیر ایران آغاز کرد.

وی در این دیدار نیز پیام دوستی رییس جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ و آمادگی کشورمان را برای گسترش هر چه بیشتر روابط با کشور اتریش در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر پایه روابط تاریخی و دیرینه دو کشور اعلام کرد.

اردکانی در این مدت با قائم مقام وزارت اقتصاد و دیجیتال اتریش و شماری از همتایان خود از کشورهای روسیه، چین، عراق، اندونزی، عمان، قطر، ایتالیا، سوریه، استرالیا، پاکستان، الجزایر، افغانستان، آفریقای جنوبی، مجارستان و تاجیکستان ملاقات داشته است.

بر اساس این گزارش، قرار است کمیسیون مشترک اقتصادی ۲ کشور به زودی برگزار و گروه‌های کاری ایجاد شده به موجب سند مهم “نقشه راه روابط اقتصادی” که در سال ۱۳۹۵ به امضای طرفین رسیده است، به طور مستمر و با پیگیری توافقات بیش از پیش تقویت شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.