راه ارتباطی ۲۰ روستای میاندوآب بازگشایی شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  راه ارتباطی ۲۰ روستای میاندوآب بازگشایی شد
0 Comments
راه ارتباطی ۲۰ روستای میاندوآب بازگشایی شد

[ad_1]

علیرضا اشرف‌زاده روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برف و کولاک شب گذشته در ارتفاعات و نقاط کوهستانی بخش “باروق” این شهرستان مشکلاتی را در رفت و آمد در روستاهای این مناطق به وجود آورده بود.

وی با اشاره به اینکه راه ارتباطی این روستاها بازگشایی شد و اکنون تردد در آنها جریان دارد، افزود: با فرا رسیدن فصل سرما راهداران این اداره در راهدارخانه‌های “قوروقچی” و “نختالو” به همراه ماشین آلات مورد نیاز مستقر شده‌اند تا هنگام بارش برف در این مناطق که کوهستانی و برف‌گیر است نسبت به بازگشایی و برفروبی اقدام کنند.

بارش برف در حالی اتفاق افتاد که موجب غافلگیری مسوولان به ویژه دستگاه‌های خدمات رسان میاندوآب‌ شد، چرا که براثر بارش برف شاخه‌های درختان در بوستان‌ها و معابر عمومی شکست و این موضوع موجب قطعی برق در بیشتر نقاط میاندوآب‌ شد به طوری که قطعی و وصل مکرر جریان برق صدای شهروندان را درآورد و آنان را نسبت به سوختن وسایل برقی منازل نگران کرده بود.

دیر توزیع امور برق میاندوآب نیز در خصوص علت قطعی برق در این شهرستان به ایرنا گفت: شکستن شاخه‌های درختان به علت بارش برف عامل اصلی قطع برق در نقاط مختلف میاندوآب بود.

جمال کاظمی‌ اصل افزود: تکنسین‌ها و نیروهای امدادی شرکت توزیع برق از ساعت اولیه بروز حوادث شب گذشته تلاش خود را برای وصل جریان برق بکار بستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد شاخه و برگ‌های شکسته شده درختان بسیار زیاد بود، افزود: این حجم شکستگی باعث شد تا عملیات تا اوایل صبح هم تداوم داشته باشد و حتی طی امروز نیز در برخی مناطق نیروها مشغول فعالیت بودند.

همچنین بارش برف به همراه کولاک و مه غلیظ موجب گرفتار شدن خودروها در محورهای اصلی این شهرستان به ویژه محور میاندوآب- مهاباد طی شب گذشته شد و دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله هلال احمر، راهداری و پلیس راه نسبت به نجات خودروهای گرفتار اقدام کردند.

 در این راستا رییس هلال‌احمر میاندوآب به ایرنا گفت: امدادگران این شهرستان در پی بارش برف و کولاک به ۳۰۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

نادر افشارلو اظهار داشت: این تعداد خودرو در محور میاندوآب- مهاباد در کولاک گرفتار شده بودند که در ۲ مرحله توسط پلیس راه، هلال احمر و عوامل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای میاندوآب‌ نجات داده شدند.

 از زمان آغاز سال زراعی جاری تاکنون بیش از ۶۴ میلی‌متر بارش در میاندوآب به ثبت رسیده است در حالی که سال گذشته میزان بارش‌ها تا همین مدت ۱۱.۱ میلی‌متر بود.

میزان بارش‌ها در این شهرستان در سال‌جاری نسبت به سال گذشته ۴۸۵ درصد و نسبت به دوره آماری نیز ۱۷ درصد افزایش یافته‌است.

میاندوآب‌ با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.