ذخیره خون بند ناف در جهاددانشگاهی سمنان از ۶۰۰ نمونه فراتر رفت

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ذخیره خون بند ناف در جهاددانشگاهی سمنان از ۶۰۰ نمونه فراتر رفت
0 Comments
ذخیره خون بند ناف در جهاددانشگاهی سمنان از ۶۰۰ نمونه فراتر رفت

[ad_1]

حسن رهایی روز سه شنبه با اشاره به فعالیت هفت ساله نمایندگی خون بند ناف جهاددانشگاهی در استان سمنان، به رسانه ها اعلام کرد: این نمایندگی از سال ۱۳۹۲ تا کنون در جهاددانشگاهی استان در حال خدمت رسانی است و تا کنون بالغ بر ۲ هزار مراجعه و ۶۰۰ مورد ذخیره‌سازی ثبت شده است.

وی  از رشد ۳۳ درصدی ذخیره سازی خون بند ناف نوزادان در نمایندگی خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی این استان در بهار ۹۹ خبر داد و بیان کرد: این میزان افزایش مورد با وجود شرایط بحرانی شیوع کرونا حاصل شد.

رییس جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: با توجه به برخورداری نمایندگی از نیروی مجرب در زمینه ژنتیک،  مهمترین وظیفه این نمایندگی طلاع رسانی، جمع آوری، ارتباط خوب و مستمر با جامعه و ارسال نمونه خون بندناف خانواده های متقاضیان است.

وی ادامه داد: ذخیره سازی خون بندناف نوزادان از سال ۱۳۸۴ تا کنون در ایران در حال اجرا است و تا کنون بالغ بر ۱۲۰ هزار نمونه در کشور ذخیره سازی شده است و بیش از ۱۰۰ پیوند از طریق این سلول ها برای درمان بیماری های صعب العلاج توسط بانک عمومی و خصوصی رویان انجام شده است.

رهایی اظهار داشت: ارائه مشاوره پزشکی و اطلاع رسانی در خصوص کاربردها و مزایای سلول های بنیادی خون بندناف به مراجعان ، برگزاری کلاس های آموزشی پیرامون فواید ذخیره سازی خون بندناف برای مادران باردار و زوج ها ، برگزاری جلسات توجیهی برای کارمندان ادارات دولتی و اطلاع رسانی از طریق رسانه های جمعی، پخش بروشورهای آموزشی در تمامی مطب های زنان زایمان و مطب های رادیولوژی، از مهمترین اقدامات دفتر نمایندگی استان سمنان بوده است.

رییس جهاددانشگاهی استان سمنان، از امکان ارائه تسهیلات بانکی مناسب به متقاضیان ذخیره سازی خون بند ناف در استان سمنان خبر داد و گفت: کسب عنوان نمایندگی برتر در کشور در سال های ۹۳، ۹۵ و ۹۷ بیشترین درصد رشد نمونه های فریز شده در سال ۹۶ و بیشترین درصد رشد ثبت قراردادهای اینترنتی در کشور در سال ۹۸ از جمله موفقیت ها و عنوان های کسب شده توسط نمایندگی خون بند ناف جهاددانشگاهی استان سمنان در سطح کشور است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.