دولت سه هزار میلیارد ریال برای احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی اردبیل هزینه می‌کند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  دولت سه هزار میلیارد ریال برای احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی اردبیل هزینه می‌کند
0 Comments
دولت سه هزار میلیارد ریال برای احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی اردبیل هزینه می‌کند

[ad_1]

اکبر بهنامجو روز سه شنبه در تشریح نتایج نشست بررسی مسایل و موانع پروژه‌های بهداشت و درمان استان اردبیل افزود: در این جلسه که به ریاست ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی نسبت به تامین هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سهم خود از بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی اردبیل اقدام کرده و سازمان برنامه و بودجه نیز مبلغ  هزار و ۵۰۰ ریال مصوبه سفر استانی رئیس جمهوری به استان را جهت آغاز پروژه  به قید فوریت تخصیص دهد.

وی بیان کرد: پیگیری نایب رئیس مجلس برای اخذ مجوز ماده ۲۳ از سازمان برنامه و بودجه برای ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی اردبیل از دیگر مصوبات نشست مسوولان استان با معاونان وزیر بهداشت بود.

استاندار اردبیل اضافه کرد: همچنین  مقرر شد با پیگیری معاونت وزارت بهداشتف درمان و اموزش پزشکی  ۲ ملک دانشگاه علوم پزشکی اردبیل جهت تهاتر بخشی از هزینه‌ها به فروش رسیده و  در اختیار قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای اجرای پروژه های  درمانی در استان قرار گیرد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد با پیگیری استانداری برای تغییر کاربری ، مجوز ساخت و موافقت سپاه پاسداران جهت ساخت و ساز در ملک مورد تهاتر اخذ شود.

بهنامحو تشریح کرد: تسریع در اختصاص سی تی اسکن و ام آر آی بیمارستان امام خمینی (ره) پارس آباد و پیگیری تجهیز بیمارستان خلخال به سی تی اسکن و ام آر آی در مجلس و وزارت بهداشت از دیگر مصوبات این جلسه بود.

او اظهار کرد: همچنین تجهیز اورژانس و آزمایشگاه pcRبیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل و نیز تجهیز آزمایشگاه بیمارستان شهدای پارس‌آباد توسط وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در این جلسه به تصویب رسید.

استاندار اردبیل افزود: تسریع در تامین ۵۰ درصد هزینه دانشکده سلامت مشگین شهر توسط خیرین و ۵۰ درصد توسط وزارت بهداشت، راه اندازی دانشکده سلامت گرمی به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال ،تسریع در اجرای بیمارستان ۸۰ تختخوابی مشگین شهر و مکان‌یابی دانشکده پرستاری پارس آباد توسط نماینده این شهرستان در مجلس از دیگر مصوبات این جلسه بود.

وی بیان کرد: اختصاص سهمیه جذب ۸۰ پرستار و ۴۰ نفر نیروی طرح برای استان در طرح استخدام از دیگر موضوعات جلسه بود که توسط حاضران مصوب شد.

در این جلسه  که به ریاست  ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد معاونان وزیر ،  علی نیکزاد  نایب رییس مجلس و  نماینده اردبیل ، نیر، نمین و سرعین، جهانگیرزاده  نماینده پارس‌آباد و بیله سوار در مجلس ، نظری نماینده شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس و مسوولان استانی و کشوری حصضور داشتند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.