دولت تدبیر و امید بی‌نظیرترین مدیریت کشور در شرایط بحرانی را داشته است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  دولت تدبیر و امید بی‌نظیرترین مدیریت کشور در شرایط بحرانی را داشته است
0 Comments
دولت تدبیر و امید بی‌نظیرترین مدیریت کشور در شرایط بحرانی را داشته است

[ad_1]

علیار راستگو روز چهارشنبه در نشست با فعالان سیاسی فرهنگی و اجتماعی مراغه افزود: کشور در شرایط کنونی با ۲ مساله کرونا و تحریم ها مواجه است که این امر شرایط را برای مدیریت سخت تر از همیشه کرده است.

وی با بیان اینکه مدیریت کرونا از برگ های افتخار دولت تدبیر و امید است ادامه داد: در روزهای کرونایی، دولت با تکیه بر رهنمودهای رهبر انقلاب و با همراهی قوای سه گانه و نیروهای نظامی و انتظامی برای خدمت رسانی به آحاد جامعه تلاش کرده است.

راستگو اضافه کرد: تولید و توزیع کالاهای بهداشتی و توسعه زیرساخت های درمانی در این ایام با تدبیر دولت در حالی انجام شده که زوایای این بیماری در دنیا پنهان بوده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط ستاد کرونا در آذربایجان شرقی گفت: از زمان آغاز شیوع کرونا، ۲ هزار و ۵۰۰ تخت برای پذیرش بیماران آماده شده بود که هم اکنون فقط ۵۳۳ تخت از این مجموع مورد استفاده قرار گرفته است.

وی افزود: تعطیلی مشاغل، کاهش درآمدهای مالیاتی و کند شدن چرخ های واحدهای تولیدی از موانعی بوده که بر سر راه دولت تدبیر و امید در ایام کرونایی بوده است.

معاون استاندار با تاکید بر نقش سمن ها و احزاب در توسعه اجتماعی و سیاسی گفت: سازمان های مردم نهاد با ظرفیت مناسب خود همواره در کنار دولت و در راستای تسهیل در توسعه جامعه تلاش کرده اند.

راستگو  با بیان اینکه ایجاد فضای مناسب  تعامل با احزاب از موهبت های انقلاب اسلامی است افزود: برای بهره گیری مناسب از این ظرفیت باید تجارب به دست آمده در حوزه های سیاسی و اجتماعی به نیروها و نسل جوان جامعه انتقال یابد.

وی با اشاره به پیشنیه شهرستان مراغه گفت: عظمت، مدنیت و تاریخ این شهر در توسعه کشور نقشی بی بدیل داشته و دارد.

وی اضافه کرد: مراغه موفق ترین شهر در مدیریت و مهار کرونا بوده و در این راستا تلاش های قابل تقدیری از سوی مسوولان این شهرستان شده است.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: توجه به شاخصه های سیاسی بستر ساز توسعه اقتصادی و اجتماعی است.

محمدزاده افزود: نشست های صمیمی با حضور صاحبان فکر و ایده ها می تواند زمینه ساز تقویت زیرساخت های اجتماعی در آینده شود.

معاون استاندار و فرمان دار ویژه شهرستان مراغه نیز در این نشست گفت: وجود احزاب سیاسی و سمن ها بستر ساز رشد و بالندگی بوده زیرا که این سازمان های غیر دولتی و مردم نهاد می توانند در تمامی زمینه ها گام های موثری بردارند.

حمید شکری افزود: هم اکنون در این شهرستان ۹ تشکل رسمی سیاسی فعالیت داشته و فضای سیاسی در آن بدون هیچ محدودیتی برای همه آحاد فعالان سیاسی وجود دارد.

وی ادامه داد: همچنین ۲۵ سمن در تعامل با دولت و جامعه مشغول به فعالیت بوده و ۱۰ سمن دیگر نیز در مرحله ثبت قرار دارند و از این نظر مراغه فعال ترین شهر پس از تبریز در سطح استان است.

شکری اضافه کرد: سمن ها در حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به ویژه در زمینه جذب سرمایه گذار و معرفی بسترهای توسعه اقتصادی می توانند نقش مهم و تاثیر گذاری در این شهرستان ایفا کنند.

وی گفت: در روزهای کرونایی نیز، اتحاد و همدلی بین گروه های مردمی و سمن ها در خدمات رسانی به آحاد جامعه همانند سال های دفاع مقدس نمودی کم نظیر یافته است.

فرماندار مراغه با انتقاد از برخی عدم انعطاف پذیری مدیران استانی در رفع موانع توسعه در شهرستان گفت: متاسفانه در برخی ادارات کل به جای تسهیل گری به بوروکراسی اداری اعتقاد دارند و جسارتی برای تسهیل در اموری چون رفع مشکلات مردم و رفع موانع سرمایه گذاری وجود ندارد.

شکری افزود:  البته دیدگاه تبعیض آمیز در سطح مدیران ارشد استانی نسبت به مراغه وجود ندارد لیکن تفویض اختیار به مدیران شهرستانی می تواند بستر ساز توسعه و تسهیل در رشد و بالندگی منطقه شود.

در این نشست فعالان عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اجتماعی مراغه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *