«در محضر استاد» روی آنتن رادیو قرآن 

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  «در محضر استاد» روی آنتن رادیو قرآن 
0 Comments
«در محضر استاد» روی آنتن رادیو قرآن 

[ad_1]

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، شیوع ویروس کرونا تا امروز بسیاری از جلسات قرآن را به تعطیلی کشانده، اما با طولانی شدن فرایند آن و مشخص نبودن آینده این بیماری شبکه رادیویی قرآن برنامه ای را با عنوان در محضر استاد تدارک دیده تا در این ایام خاص جایگزین جلسات قرآن باشد.
بر این اساس، اساتید برتر کشور با حضور در استودیوی رادیو قرآن به همراه چندتن از شاگردان خود، این برنامه را جهت استفاده شنوندگان و همچنین برپایی جلسات به سمع شنوندگان خواهد رساند.
در این برنامه شاگردان به تلاوت آیاتی از قرآن کریم می پردازند و در حین تلاوت و یا پس از آن نکات فنی قابل پیشرفت در تلاوت ارائه می شود.
این برنامه کاری از گروه آموزش رادیو قرآن است که هر هفته روزهای شنبه و سه شنبه ساعت ۲۰ به تهیه کنندگی سیدنورالدین سجادی و با اجرای هادی ربیعی به مدت ۵۰ دقیقه از موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز تقدیم مخاطبان می شود.

رادیو قرآن به جمع پرشنونده‌ترین رادیوهای کشور پیوست
بر اساس نظرسنجی صورت گرفته در مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما، مربوط به تابستان سال جاری که نتایج آن به تازگی منتشر شده است؛ درصد شنوندگان رادیو قرآن نسبت به بهار سال ۱۳۹۸ با رشد بسیار خوبی همراه شده است و پس از سال ها رادیو قرآن  بار دیگر پرشنونده ترین رادیوی تخصصی کشور شد؛ در این مدت با فاصله گرفتن از رادیو سلامت، بالاتر از رادیوهای پیام و ورزش قرار گرفت و جزو چهار شبکه پرشنونده کشور در کنار رادیوهای ایران ، جوان و آوا قرار گرفت .
ساماندهی دوباره جدول پخش برنامه های شبکه رادیویی قرآن در زمینه پخش تلاوت، ادعیه، ترتیل، برنامه های آموزشی، افزایش تنوع موضوعات، قالب و ساختارهای برنامه سازی و نیز ضربآهنگ برنامه ها یکی از دلایل این رشد چشمگیر مخاطب در رادیو قرآن است.
تولید برنامه هایی با زمان های کمتر در قالب نهضت تولید برنامه های کوتاه مدت و نیز طراحی و تولید برنامه های زنده و تولیدی جدید از جمله محله تلاوت، والعصر، جدال احسن، مهنَا، سبک شناسی تلاوت و حکایت جاودانگی نیز از دلایل این توفیق اعلام شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.