دریافت قسط دوم وجه ثبت نام حج تمتع برای تکمیل خرید ارز تصویب شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  دریافت قسط دوم وجه ثبت نام حج تمتع برای تکمیل خرید ارز تصویب شد
0 Comments
دریافت قسط دوم وجه ثبت نام حج تمتع برای تکمیل خرید ارز تصویب شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز (دوشنبه) به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت تشکیل شد، مقرر گردید زائران حج تمتع ۹۹ قسط دوم وجه ثبت نام را با توجه به درجه کاروانی که انتخاب کرده اند، بپردازند.
در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین نواب از رئیس سازمان حج و زیارت خواست که نسبت به اطلاع رسانی و ارائه توضیحات روشن و دقیق در این خصوص اقدام و حفظ حقوق زائران را در اولویت قرار دهد تا زائران گرامی با شفافیت و اطلاع از اینکه پرداخت قسط دوم به سود آنان است، آن را واریزکنند.  
علی رضا رشیدیان نیز تاکید کرد: سازمان حج و زیارت پس از دریافت قسط اول وجه ثبت نام، دو سوم از ارز تخصیص یافته به زائران حج تمتع ۹۹ را خریداری کرد و اکنون مبلغ حاصل از پرداخت قسط دوم برای خرید یک سوم باقیمانده به حساب بانک مرکزی واریز خواهد شد.  
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: زائرانی که قسط دوم را بپردازند هزینه ارزی سفر آنان درحج آینده مشمول افزایش نخواهد شد.   
در این جلسه قربان میرزایی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت از وضعیت ثبت نام و مجموع مبالغ واریز شده توسط زائران بعنوان قسط اول گزارش داد و گفت: با وجود شرایط پیش رو خرید و تثبیت نرخ ارز اقدام مهمی درجهت حفظ حقوق زائر محسوب می شود و با وجودی که احتمال دارد در ارائه خدمات در داخل تغییراتی روی دهد اما تلاش خواهد شد تا هزینه ارزی سفر حج افزایش نیابد.  
در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین ازبرنامه های این کمیته برای موسم اربعین گزارش جامعی ارائه و تصریح کرد: سناریوهای مختلف در ارتباط با اربعین آینده طراحی شده و علاوه بر تعامل با رسانه ملی، برنامه ریزی های خوبی برای استفاده از فضای مجازی و دیگرعرصه های اطلاع رسانی برای احیای فضای اربعین در سطح داخلی و جهانی انجام شده است.  
این گزارش حاکیست، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز خواستار توجه به توصیه های هفت گانه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در برنامه ریزی های موسم اربعین و نقش سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی دراحیای این مراسم معنوی شد و رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: چتر برنامه های اربعین باید فراگیر و مخاطبین سنتی و غیر سنتی فرهنگ دینی را شامل شود.  
برپایه این گزارش، در آغاز این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به اینکه ماه محرم در حالی فرا می رسد که بیماری کرونا همه جهان را تحت تاثیر قرارداده است، تاکید کرد: درشرایط کنونی باید با برنامه ریزی مناسب و رعایت پروتکل های بهداشتی از فرصت ها و امکانات برای اقامه عزای حسینی به خوبی استفاده شود.  
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین با محکوم کردن توافق ننگین عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: این رژیم غاصب و جعلی، عامل نکبت برای جهان اسلام است و اقدام امارات نه تنها به بروز اختلاف بین کشورهای اسلامی منجر شده بلکه افزایش حضور رژیم جعلی درمنطقه می تواند به چالش ها و مشکلات بیشتر درجهان اسلام منجر شود. این رژیم کودک کش از زمان اعلام موجودیت لبخند را از لبهای کودکان و کانون خانوادگان فلسطینی قطع و در منطقه تخم نفاق و اختلاف پراکنده کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین نواب درپایان سخنان خود با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند که فاجعه منا به‌ هیچ‌ وجه نباید فراموش شود، از دست اندرکاران حوزه حج و زیارت خواست برای گرامیداشت سالگرد این فاجعه که در دوم مهرماه سال ۱۳۹۴ در سرزمین منا رخ داد، برنامه ریزی کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.