درهای بسته مجمع فوتبال سمنان به روی خبرنگاران

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  درهای بسته مجمع فوتبال سمنان به روی خبرنگاران
0 Comments
درهای بسته مجمع فوتبال سمنان به روی خبرنگاران

[ad_1]

مجمع انتخاباتی هیات فوتبال استان سمنان با حضور حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال، عبدالکاظم طالقانی رییس کمیته امور استان های فدراسیون فوتبال، مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان و اعضای این مجمع برگزار شد که در آن داریوش جلالی، حسن آل‌بویه و سید مجید زرگر کاندیدای ریاست این هیات ورزشی بودند گرچه آل بویه قبل از مجمع انصراف داد.

در این مجمع از ورود خبرنگاران رسانه‌های گروهی به داخل سالن جلسات خودداری شد و بر خلاف مجامع سایر هیات های ورزشی، استقرار عوامل انتظامی جو امنیتی بر فضای اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان حاکم کرده بود.

با گذشت ۳۰ دقیقه از آغاز مجمع هیات فوتبال استان سمنان تنها دوربین‌ صدا و سیما اجازه ورود پیدا کرد و دیگر خبرنگاران به نمازخانه اداره کل ورزش و جوانان برای مشاهده تصاویر ویدیو کنفرانسی هدایت شدند.

دست‌اندرکاران برگزاری مجمع هیات فوتبال استان، تمام این مسائل را به اساسنامه فدراسیون این رشته ورزشی و شیوع ویروس کرونا مرتبط دانستند در صورتی که از آغاز شیوع این ویروس چندین مجمع انتخاباتی هیات‌های ورزشی در استان سمنان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور خبرنگاران برگزار شد در حالی که اگر کرونا، تنها دل نگرانی دست اندرکاران برگزاری مجمع هیات فوتبال استان سمنان بود، چرا به محدودیت‌های جدید در شهرستان‌های‌ با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی در این استان که به مدت یک هفته مقرر شده است پای‌بند نبودند.

حبیب‌الله خجسته پور معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار سمنان شامگاه شنبه ۲۸ تیرماه، در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت که با توجه به درخواست دانشگاه علوم پزشکی،خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان و تصویب ستاد استانی مقابله با کرونا، محدودیت‌هایی در شهرستان‌هایی‌ که در وضعیت رنگ‌بندی قرمز و نارنجی کرونایی قرار دارند، به مدت یک هفته از امروز اعمال می‌شود. بر طبق این محدودیت‌ها، برگزاری هرگونه مجامع صنفی ممنوع است.

مسوولان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان نیز در خصوص حضور ماموران نیروی انتظامی گفتند که این امر به درخواست متولیان برگزار کننده مجمع هیات فوتبال استان سمنان بوده است که شاید دلیل این اقدام حواشی رخ داده در مجمع فوق‌العاده هیات فوتبال استان سمنان در سال گذشته باشد.مجمعی که با حواشی فراوانی از جمله  ممانعت ورود خبرنگاران با وجود دعوت اداره کل ورزش و جوانان از اصحاب رسانه برای حضور در جلسه و حضور برخی از چهره‌های جدید در بین اعضای مجمع هیات فوتبال استان سمنان که نشان از تغییرات در اعضا را داشت همراه بود.

حاشیه‌های مجمع فوق‌العاده هیات فوتبال استان سمنان در دی ۹۸

مجمع فوق‌العاده هیات فوتبال در تاریخ ۱۱ دی ۹۸، بنا به درخواست جمعی از اعضای مجمع هیات فوتبال استان سمنان که برای برکناری رئیس این هیات ورزشی در استان با موافقت مهدی تاج، رئیس وقت فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. اما رضاعلی در آن مجمع که با حاشیه‌های فراوانی همراه بود، توانست با ۱۳ رای موافق برای ماندن وی در سمت ریاست هیات فوتبال استان از ۲۰ رای ماخوذه، در جایگاه خود باقی بماند.

پس از پایان رای گیری مجمع و مشخص شدن ابقای رضاعلی در سمت ریاست هیات فوتبال استان سمنان، درگیری لفظی بین یکی از مربیان و از پیشکسوتان فوتبال استان سمنان، رضاعلی و نماینده فدراسیون بوجود آمده بود.

امروز، با رد صلاحیت رضا علی، رییس سابق هیات فوتبال استان سمنان، دیگر جایی برای ماندن وی باقی نماند و رقابت بین ۲ کاندیدا شکل گرفت.

آل بویه از ادامه رقابت انتخاباتی ریاست هیات فوتبال استان سمنان انصراف داد و زرگر توانست با ۱۷ رای از ۲۰ رای ماخوذه به عنوان رییس هیات فوتبال استان انتخاب شود، هیاتی که بسیاری از فوتبالیست پا به توپ و تماشاگران با ذوق آن در این استان به دنبال سهم گمشده خود از تب داغ فوتبال می‌گردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.