دبیر فدراسیون سوارکاری: کرونا زمانی برای تمرین آنلاین است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  دبیر فدراسیون سوارکاری: کرونا زمانی برای تمرین آنلاین است
0 Comments
دبیر فدراسیون سوارکاری: کرونا زمانی برای تمرین آنلاین است

[ad_1]

محمد کاظمیان روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: اگر نکات منفی کرونا را کنار بگذاریم، این قضیه برای ما یک بخش مثبت داشت زیرا یک سری فعالیت‌های مجازی را شروع کردیم و در آینده هم ادامه خواهد داشت. در حال اجرای طرح‌هایی برای برپایی مسابقات در باشگاه‌های هر استان‌ هستیم و در آینده اگر کرونا هم نباشد این طرح‌ها هزینه جا به جایی اسب‌ها را به حداقل می‌رساند.

وی افزود: فدراسیون سوارکاری خیلی از فعالیت‌های ورزشی و آموزشی را به صورت مجازی انجام می‌دهد که این موارد می‌تواند برای پایین آوردن هزینه و رشد  وتوسعه سوارکاری تاثیرگذار باشد. آموزش مجازی ما متناسب با سطح هر استان برای ارتقای سوارکاری برگزار می‌شود و مفید است و دیگر نیازی نیست که کلاس‌های عمومی برپا کنیم تا سوارکاران یک جا گرد هم آیند و هزینه‌های زیادی متقبل شوند.

دبیر فدراسیون سوارکاری عنوان کرد: به نظرم کرونا باعث شد تا در بخش آموزش تحول اساسی داشته باشیم و دریچه جدیدی باز شد تا از پتانسیل‌های موجود برای آگاهی و رشد و توسعه سطح دانش فنی رشته‌های سواره استفاده کنیم. در بخش برگزاری مسابقات نیز در خیلی از رشته‌ها از دانش داوران خارجی به شکل مجازی برای آموزش و قضاوت در مسابقات بهره می‌بریم و این کار  بدون پرداخت هزینه بلیت و اقامت انجام می‌شود.   

وی ادامه داد: سعی کردیم از راه‌های جدیدی یک سری فعالیت‌ها را در ۱۱ رشته انجام دهیم. یکی از اتفاقات خوب ما در سوارکاری جانبازان و معلولان است که با کمک کمیته بین المللی پارالمپیک، سوارکاران کلاس بندی می‌شوند و با نظارت پاتریشیا از فرانسه، دوره‌های مربیگری و روش‌های کار و اصلاح  به صور مجازی دنبال می‌شود. چون در محیط‌های باز هستیم فعالیت ما هم پربرخورد نیست بنابراین با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل بهداشتی بدون تماشاچی فعالیت خود را در باشگاه‌های هر استان بدون جا به جایی انجام می‌دهیم.

کاظمیان اضافه کرد: در این مدت با وجود بحران کرونا مسابقات زیبایی، پرش با اسب و درساژ و پارادرساژ، اسب دوانی و استقامت برگزار شد. ما اصرار داریم تا مسابقات برپا شود زیرا در ورزش سوارکاری اشتغالزایی زیاد است و خیلی‌ها از این راه نان می‌خورند. هر راس اسب هشت نفر را در بخش حمل و نقل، نعل‌بندی، کارگری، مدیریت باشگاه، مربیگری، داوری و دامپزشکی و… شاغل کرده است. اگر مسابقات تعطیل شود خیلی از خانواده‌ها برای امرار معاش دچار مشکل می‌شوند و مجبوریم این فعالیت‌ها را دنبال کنیم و با تغییر روش‌ها مانع آسیب این افراد از نظر شغلی باشیم.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *