دانش آموزالبرزی به فینال مسابقات کشوری قرآن راه یافت

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  دانش آموزالبرزی به فینال مسابقات کشوری قرآن راه یافت
0 Comments
دانش آموزالبرزی به فینال مسابقات کشوری قرآن راه یافت

[ad_1]

فرشته فهمیده روز جمعه به ایرنا گفت: این دانش آموز سالهای گذشته  در مسابقات استانی و کشوری رشته قرائت و تحقیق کتاب آسمانی موفق به کسب رتبه برترشده است.

وی بیان داشت: این دانش آموز در ناحیه ۲ آموزش و پرورش کرج و شهرستان فردیس مشغول به تحصیل است .

فهمیده افزود: امسال به دلیل شیوع کرونا مرحله استانی و کشوری سی و هشتمین دوره مسابقات کشوری قرآن ، عترت و نمازدرفضای مجازی برگزارشد اما این روند تاثیری برحضور و رقابت تنگاتنگ علاقه مندان به علوم قرآنی و دینی دربین دانش آموزان نداشت.

وی با بیان اینکه ۸۰ هزاردانش آموز در مرحله آموزشگاهی این دوره از مسابقات شرکت کردند، یادآورشد: در این دوره از مسابقات شرکت کنندگان در ۱۴ رشته پسران و ۱۲ رشته دختران دانش آموز مقطع  اول و دوم متوسطه به صورت غیرحضوری به رقابت پرداختند.

وی اضافه کرد: درمرحله استانی این دوره ازمسابقات ۸۷ دانش آموز و ۱۰ فرهنگی پس ارزیابی درفضای مجازی برگزیده شده و به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

وی بیان داشت: شرکت‌کنندگان دررشته‌های قرائت قرآن، ترتیل قرآن، تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، اذان و مداحی رقابت کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان البرزادامه داد: : مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان درچهارمرحله آموزشگاهی، منطقه‎ای، استانی وکشوری برگزارمی شود.

 وی هدف ازبرگزاری این مسابقات را ترویج فرهنگ معنویت و پیروی از راه اهل بیت (ع)، توسعه وترویج فرهنگ قرآنی، تقویت روحیه معنوی دانش‌آموزان، رشد و پرورش استعداد دانش‎آموزان، استعدادیابی و استعدادپروری چهره‌های قرآنی را از جمله اهداف مسابقات قرآن عترت و نمازذکرکرد.

فهمیده ایجاد انس والفت بین دانش‎آموزان و شخصیت ائمه اطهار(ع)، زمینه‌سازی برای ترویج مسائل قرآنی، ایجاد انگیزه برای دانش‌آموزان، زمینه‌سازی برای آشنایی با صحیفه سجادیه ونهج‌البلاغه و نیز ایجاد وفاق و همدلی بین دانش‌آموزان را از دیگر اهداف این مسابقه معنوی و فرهنگی درمدارس برشمرد.

سال گذشته ۷۴ دانش آموز دوره متوسطه اول و دوم و ۲ معلم البرزی به مرحله کشوری مسابقات قرآن،عترت و نماز راه یافتند وحائز هشت رتبه کشوری شدند.

استان البرز۵۰۰ هزاردانش آموز و۲۴ هزار فرهنگی دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.