خشم مقامات آمریکایی از افتتاح فروشگاه عرضه کالاهای ایرانی در ونزوئلا

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  خشم مقامات آمریکایی از افتتاح فروشگاه عرضه کالاهای ایرانی در ونزوئلا
0 Comments
خشم مقامات آمریکایی از افتتاح فروشگاه عرضه کالاهای ایرانی در ونزوئلا

[ad_1]

به گزارش ایرنا از آسوشیتدپرس، “مایکل کوزاک” معاون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور نیمکره غربی به خبرنگاران گفت: افتتاح فروشگاه در ونزوئلا مانند اتحاد دولت‌های پاریا است. 

دولت پاریا جامعه‌ای است که از نظر جامعه جهانی مطرود یا وازده شمرده می‌شود. یک جامعهٔ پاریا ممکن است با انزوای بین‌المللی یا تحریم یا اشغال از سوی ملت‌هایی که سیاست‌ها، اقدامات یا موجودیت آن را غیرقابل پذیرش می‌دانند روبه‌رو شود. 

کوزاک با لحن خشمناک نسبت به افتتاح فروشگاه ایران افزود: مطمئناً اگر ونزوئلا بتواند منافع زیادی از ایران به دست آورد، تعجب می‌کنم. 

کوزاک تاکید کرد: ایران مایل به بازی در مناطق مختلف است. 

سازمان اتکا نخستین فروشگاه عرضه کالاهای مصرفی ساخت ایران موسوم به””مگاسیس” ” را در شهر کاراکاس پایتخت جمهوری بولیواری ونزوئلا افتتاح کرد. 

فروشگاه “مگاسیس” با مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع بیش از ۲۵۰۰ قلم انواع کالاهای کاملا ایرانی شامل: مواد غذایی؛ پوشاک؛ مواد سلولزی؛ انواع شوینده‌ها؛ مواد پلاستیکی و یکبار مصرف؛ انواع آجیل و تنقلات،  تراکتور و … را جهت عرضه و فروش در خود جای داده است. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران و مدیر عامل اتکا در این مراسم طی سخنانی به روابط خوب دو کشور و سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه دو ملت اشاره کرد و افتتاح این فروشگاه را اقدامی جهت مقابله با سیاست تروریسم اقتصادی آمریکا و حمایت از ملت ونزوئلا در دوره تشدید تحریم‌ها بیان کردند. 

معاون وزیر خارجه ونزوئلا نیز در سخنانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت ونزوئلا تقدیر و افتتاح فروشگاه ایرانی را نشانه شکست سیاست‌های تحریمی آمریکا دانست. 
 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.