خسارت زنندگان به بیت‌المال منتظر برخورد قاطع دستگاه قضا باشند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  خسارت زنندگان به بیت‌المال منتظر برخورد قاطع دستگاه قضا باشند
0 Comments
خسارت زنندگان به بیت‌المال منتظر برخورد قاطع دستگاه قضا باشند

[ad_1]

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز سه شنبه در جلسه شورای قضایی استان با اشاره به گزارش مدیرکل بازرسی زنجان در خصوص میزان خسارت وارد شده به بیت‌المال با تَرک فعل از سوی مدیران دستگاه ها افزود: این میزان از ورود خسارت به بیت‌المال از سوی مدیران مورد قبول و پذیرش نیست، اگر مسوولی به وظیفه قانونی خود عمل نکند، باید پاسخگو باشد در غیر این صورت مشمول مجازات های قانونی خواهد شد.
وی تاکید کرد: برخورد با فساد از اولویت های دستگاه قضایی در دوره تحول است و ارتکاب جرم فساد در میان مسوولان حتی یک مورد هم به کشور خیانت بوده چراکه مسوولیت ها، امانت است.
حجت الاسلام صادقی نیارکی با بیان اینکه ساختمان قدیمی پزشکی قانونی در گذشته مشکلاتی برای مجموعه و مراجعان به وجود آورده بود، اظهارداشت: پزشکی قانونی نقش مهم و اثرگذاری در اجرای عدالت آنهم با اظهار نظرهای فنی، عادلانه و دقیق که زمینه کشف حقیقت و اتخاذ تصمیم های مقامات قضایی را فراهم می کند.
وی خاطرنشان کرد: اجرای دادرسی الکترونیکی و اجتناب از اعزام زندانیان به محاکم برای دادرسی به جز در موارد ضروری مورد توجه اداره زندان ها و محاکم استان قرار گیرد و امروز استفاده از ظرفیت‌ها و فناوری‌های نوین در دادرسی الکترونیکی یک ضرورت است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.