خروج نخبگان از مشکلات مهم گناباد است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  خروج نخبگان از مشکلات مهم گناباد است
0 Comments
خروج نخبگان از مشکلات مهم گناباد است

[ad_1]

حامد قربانی عصر یکشنبه در جلسه تعامل و هم اندیشی با شهرداران و شوراهای اسلامی شهرستان گناباد افزود: با وجود ظرفیتهای فرهنگی و دانشگاهی در این شهرستان بازهم شاهد خروج نخبگان و مهاجرت آنان به سایر نقاط کشور هستیم.

وی ادامه داد: مسوولان ذیربط و شوراهای اسلامی گناباد باید برنامه‌ریزی مدون و عملیاتی برای جذب و ماندگاری و استفاده از توانمندیهای نخبگان دانشگاهی در مسیر توسعه و رونق اقتصادی گناباد انجام دهند.

فرماندار گناباد توسعه و عمران روستایی و شهری را از رویکردها و دستاوردهای دولت دوازدهم ذکر کرد و گفت: با وجود مسائل و مشکلات اقتصادی ۹۵ میلیارد ریال اعتبار طی یک سال گذشته به شهرداریها و دهیاریهای گناباد اختصاص یافت.

قربانی افزود: در حوزه بنیاد مسکن نیز اقدامات و طرحهای شاخصی طی سنوات گذشته اجرا شد که از جمله آنها می توان به توزیع بیش از ۹ هزار تن قیر برای آسفالت معابر روستایی و احرای طرح هادی در ۵۸ روستای شهرستان اشاره کرد.
وی همچنین بدون توضیح بیشتر از تخصیص تسهیلات برای ۱۷۰ واحد مسکن محرومان شهرستان گناباد طی امسال خبر داد.
فرماندار گناباد گفت: طرح گازرسانی به صنایع گناباد امسال اجرایی و گازرسانی به پنج روستای باقیمانده بخش کاخک و چهار روستای بخش مرکزی هم طی چندماه آینده عملیاتی می شود و مجموع اعتبار اختصاص یافته برای این طرحها ۵۰۰ میلیارد ریال است.
قربانی افزود: شوراهای اسلامی بانک اطلاعاتی از افراد سرمایه‌گذار و تاثیرگذار در توسعه شهرستان تهیه کنند و با برگزاری جلسه‌ای از آنها برای سرمایه‌گذاری حمایت شود.

وی اضافه کرد: تدوین و تهیه طرح اقتصادی اراضی اطراف شهر کاخک برای رشد اقتصاد و پویایی منطقه با محوریت کشت گل محمدی ضروری است.

فرماندار گناباد گفت: شورای شهر تازه تاسیس روشناوند هم متناسب با ظرفیت‌های شهرستان مطالبه‌گری کند و با برنامه‌ریزی منسجم و هدفمند ظرفیت مشارکتی را بالا برده و از تجربیات شوراهای شهر گناباد، کاخک و بیدخت هم در این زمینه استفاده شود.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد با چهار شهر گناباد، بیدخت، کاخک و روشناوند و ۱۱۲ روستا در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.