خدام نمونه رضوی در جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) مشخص شدند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  خدام نمونه رضوی در جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) مشخص شدند
0 Comments
خدام نمونه رضوی در جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) مشخص شدند

[ad_1]

حمیدرضا برازش روز چهارشنبه در نشست خبری با تبریک ایام دهه کرامت افزود: این برنامه تلویزیونی با مشارکت صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای ۱۰ شب تهیه شده که پخش آن از شب میلاد حضرت معصومه (س) آغاز شده است و تا شب میلاد حضرت امام رضا (ع) ادامه دارد.

وی ادامه داد: این برنامه تلویزیونی جایگزین مراسم پایانی هرساله جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) شده و قرار است از شب پنجم دهه کرامت از یک خادم نمونه رضوی و دست‌اندرکاران جشنواره امام رضا (ع) قدردانی شود.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) گفت: هرسال هشت نفر به عنوان خادم نمونه رضوی انتخاب و در مراسم پایانی این جشنواره مورد تجلیل قرار می‌گرفتند اما امسال به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا امکان حضور منتخبین بخش بین‌المللی خادمان رضوی در ایران وجود ندارد لذا پنج خادم نمونه از داخل کشور انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در نظر گرفته شده است افزود: به دلیل برگزار نشدن مراسم پایانی این جشنواره و حذف هزینه‌های مربوط به آن، بخش اعظم این بودجه صرف جوایز خادمان رضوی شده است.

برازش ادامه داد: ۱۵ همایش مرتبط با هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) بعد از ماه صفر در استان‌ها برگزار خواهد شد که برگزاری آنها یا به صورت مجازی، یا به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و یا به صورت فیزیکی خواهد بود.

وی گفت: بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در سه بخش خلق اثر، گردآوری و دسته بندی آثار، نشر و توزیع آثار مرتبط با امام رضا(ع) در حال فعالیت است که در بخش تولید تهیه کلیپ‌های هنری و تولید آثار پژوهشی درباره حضرت امام رضا (ع) از استان‌های مختلف انجام گرفته است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) افزود: هشت نمایشنامه مرتبط با حضرت امام رضا (ع) توسط نویسندگان برجسته کشور به نگارش درآمده است که در دهه کرامت طی مراسمی در تهران از آنها رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه موسیقی مجموعه آواها و نواهای رضوی از سراسر کشور گردآوری شده و در یک بسته ۵۰۰ دقیقه‌ای آماده رونمایی در هفته آینده است.

برازش گفت: در بخش هنرهای تجسمی نیز ۱۰۰ اثر از آثار کارگاه گرافیکی ملی “مردمداری و کرامت انسانی در سیره رضوی” و همچنین آثار مختلفی از جشنواره‌های متنوع خوشنویسی و نگارگری در اختیار دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف برای نمایش قرار می‌گیرد.

وی افزود: بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در حال تهیه بانک جامعی از آثار در بخش‌های مختلف فرهنگی، هنری و پژوهشی در باره امام هشتم (ع) است تا پس از گردآوری در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) با اشاره به اهمیت فضای مجازی ادامه داد: حجم تولیدات در فضای مجازی در قالب جشنواره امام رضا (ع) رو به افزایش است و در آینده نزدیک بخش بزرگی از فعالیت‌های این بنیاد در قالب فضای مجازی خواهد بود و بنیاد شماره ۲ در این ارتباط راه‌اندازی خواهد شد.

وی گفت: مسابقه ملی با همکاری اپلیکیشن روبیکا با عنوان “امام مهربانی” در دهه کرامت برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب موشن گرافی، پادکست، دل نوشته، احادیث و اشعار با موضوع امام رضا (ع) ارسال نمایند و هشت برنده این مسابقه به همراه اعضای خانواده خود سفر سه روزه به مشهد خواهند داشت.

از اول ذی‌القعده و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) تا ۱۱ ذی‌القعده و سالروز میلاد حضرت امام رضا (ع) دهه کرامت نامیده می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *