حمله پولیساریو به مواضع نظامی مغرب

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  حمله پولیساریو به مواضع نظامی مغرب
0 Comments
حمله پولیساریو به مواضع نظامی مغرب

[ad_1]

به گزارش شبکه خبری الجزیره، جبهه پولیساریو اعلام کرد که مواضع نظامی مغرب در طول نوار مرزی حد فاصل میان مناطق تحت کنترل دو طرف را گلوله باران کرده است.

ابراهیم غالی دبیرکل جبهه پولیساریو روز شنبه از لغو توافق آتش‌بس این گروه با مغرب خبر داد.

به گزارش شبکه خبری روسیاالیوم به نقل از خبرگزاری رسمی صحرای غربی، رهبر جدایی طلب جبهه پولیساریو در بیانیه‌ای اعلام کرد که دیگر به توافق آتش‌بس با مغرب که در سال ۱۹۹۱ از سوی سازمان ملل اعلام شده بود، پایبند نیست.

طبق این بیانیه، مغرب با انجام عملیات نظامی علیه جبهه پولیساریو در منطقه کرکرات واقع در جنوب صحرای غربی توافق آتش‌بس را نقض کرده است.

غالی در ادامه خواستار اتخاذ اقدامات و تدابیر لازم برای اعلام حالت جنگی شد.

جبهه پولیساریو پیشتر نیز تهدید کرده بود که اگر دولت مغرب نیروهای نظامی یا شهروندان را به منطقه عاری از سلاح الکرکرات در مرزهای مشترک موریتانی و صحرای غربی اعزام کند، توافقنامه آتش بس این منطقه را لغو می کند.

صحرای غربی منطقه‌ای است در شمال غرب آفریقا و جنوب کشور مغرب که غنی از ماهی و فسفات است و از زمان پایان استعمار اسپانیا در سال ۱۹۷۴ میلادی در معرض حملات مغرب قرار داشته است. جبهه پولیساریو برای دستیابی به استقلال این منطقه تلاش می‌کند. 

تلاش‌های سازمان ملل برای ایجاد توافق بین مغرب و جبهه پولیساریو  به طور مکرر ناکام مانده است، اما این سازمان در سال ۱۹۹۱ موفق شد بین آن‌ها آتش بس برقرار کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.