حمله داعش به مقر نیروهای مرزبانی عراقی ۲ کشته و سه زخمی برجای گذاشت

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  حمله داعش به مقر نیروهای مرزبانی عراقی ۲ کشته و سه زخمی برجای گذاشت
0 Comments
حمله داعش به مقر نیروهای مرزبانی عراقی ۲ کشته و  سه زخمی برجای گذاشت

[ad_1]

به گزارش ایرنا، این مقام امنیتی عراق که خواست نامش محفوظ بماند به پایگاه خبری “ناس” گفت که گروهک تروریستی داعش به هنگ اول تیپ پنجم مرزبانی عراق حمله کرده است.

براساس گزارش این مقام عراقی، البته نیروهای عراقی موفق شدند حمله داعش  را  خنثی کنند که در منطقه “مکر النعام” در نزدیکی مرز با عربستان رخ داد.

تاکنون هیچ مقام رسمی عراقی از جمله کمیته رسانه‌ امنیتی این اخبار را تأیید نکرده است.

از سوی دیگر، صدای چندین انفجار در مناطق گوناگون عراق شامل “القادسیه”، “الیرموک” و “المنصور” به گوش رسیده است.

با این که ماهیت این انفجارها هنوز مشخص نیست، اما یک منبع عراقی دیگر به ناس گفته است که گروه‌های مسلح، احتمالات موشک کاتیوشا را در یکی از مناطق “الکرخ” واقع در غرب رود دجله در بغداد شلیک کرده‌اند.

شبکه های وابسته مجازی  به گروه های مسلح، تصاویری از تخریب ناشی از موشک کاتیوشا را منتشر کرده‌اند که تصاویری از  خسارت در حیاط و اتاق یک منزل مسکونی را نشان می‌دهد.

گروهک تروریستی داعش جمعه گذشته نیز با حمله به استان دیاله، یک عراقی را کشته و سه تن دیگر را زخمی کردند.

داعشی‌ها دوشنبه گذشته نیز با حمله به پست ایست و بازرسی پلیس عراق در جنوب شهرستان “داقوق” در استان کرکوک، چهار تن را کشته و چهار تن دیگر را زخمی کردند.

در ماه‌های اخیر، حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در مناطق بین استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین و دیاله معروف به «مثلث مرگ» افزایش یافته است.

در ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس‌گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را اعلام کرد.

با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در دو ماه گذشته به حملات خود علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.

نیروهای «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده بیش از ۷۰ عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

شماری از رهبران سیاسی عراق در واکنش به تحرکات اخیر داعش، ضمن بیان این که این اقدامات با تحریک آمریکایی‌ها برای ادامه حضور نیروهایشان در عراق صورت می‌گیرد، خواهان بازنگری در طرح‌های امنیتی برای مقابله با این گروه تروریستی، تقویت فعالیت‌های اطلاعاتی، کنترل مرزها و انهدام هسته‌های خفته داعش شده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.