«جوکوویچ» از اوپن آمریکا اخراج شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  «جوکوویچ» از اوپن آمریکا اخراج شد
0 Comments
«جوکوویچ» از اوپن آمریکا اخراج شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، این حرکت در زمره “آسیب‌های فیزیکی” در مقررات گرند اسلم جای می گیرد؛ قانونی که مقرر می‌کند تنیسور هرگز نباید عمدا یا سهوا و از روی بی‌احتیاطی به طور فیزیکی به داور، حریف، تماشاگر و یا سایر افراد حاضر در محوطه زمین بازی آسیب برساند.

 براساس مقررات بازیکن خاطی به پرداخت جریمه نقدی تا سقف ۲۰ هزار دلار محکوم شده و در صورتی که این تخطی، تخلف جدی انگاشته شود، احتمال تشدید مجازات نیز وجود دارد.

جوکوویچ که در ست اول با نتیجه ۵ بر ۶ در تعقیب حریف اسپانیایی خود یعنی پابلو کارنو بوستا بود، پس از آنکه سرویس وی توسط دریافت کننده دفع و امتیاز ست به نام بوستا ثبت شد، توپ را با بی احتیاطی به محوطه پشتی خود فرستاد و منجر به مصدوم شدن داور خط شد. 

با توجه به عدم حضور راجر فدرر مصدوم و رافائل نادال که به دلیل پاندمی کرونا در این تورنمنت شرکت نکرده است، جوکوویچ آخرین دارنده گرند اسلم حاضر در قرعه کشی بود و حالا با اخراج وی، برای نخستین بار در ۶ سال اخیر قهرمان نهایی، نخستین گرند اسلم انفرادی خود را تجربه کرده و علاوه بر این قهرمان گرند اسلم انفرادی تنیسوری است که در دهه ۱۹۰۰ یا ۲۰۰۰ میلادی متولد شده است. 

جوکوویچ ۱۷ بار گرند اسلم را برده و این عدد برای فدرر ۲۰ و برای نادال ۱۹ است. همچنین اوپن آمریکا بعد از اوپن فرانسه در سال ۲۰۰۴ نخستین اسلمی است که جوکوویچ، نادال یا فدرر را در نیمه نهایی به خود نمی‌بیند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.