جوان ۳۰ ساله‌ در زرینه‌رود میاندوآب غرق شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  جوان ۳۰ ساله‌ در زرینه‌رود میاندوآب غرق شد
0 Comments
جوان ۳۰ ساله‌ در زرینه‌رود میاندوآب غرق شد

[ad_1]

نادر افشارلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جوان عصر روز گذشته در مقابل بیمارستان فاطمه (س) برای شنا کردن وارد این رودخانه شده و پس از تلاش برای نجات خود ناگهان در میان جریان آب ناپدید شده ‌است.

 وی با بیان اینکه امدادگران هلال احمر و آتش‌نشانی در حال تلاش برای کشف جسد وی هستند، افزود: نیروهای آتش‌نشانی پس از کسب گزارش‌های مردمی با تجهیزات غواصی و یک دستگاه قایق، ۲ نفر نیروی ناظر و چهار نفر نجات غریق بلافاصله به محل حادثه اعزام شده و کار جست‌وجو برای یافتن جسد این جوان را آغاز کرده‌اند.

رییس هلال احمر میاندوآب با اشاره به اینکه تاکنون مفقود شدن کسی در این شهرستان گزارش نشده، بیان کرد: دیروز نیز امدادگران هلال احمر به همراه آتش‌نشانی و مراجع انتظامی به جست و جوی پیکر این جوان پرداختند ولی تلاش آنان بی‌نتیجه ماند.

وی اظهار داشت: امروز نیز اکیپ امداد و نجات هلال احمر با همکاری دیگر نهادهای امدادی و با استفاده از تجهیزات موجود به جست وجوی خود برای یافتن جسد این جوان همچنان ادامه می‌دهند.

سالانه چندین نفر بر اثر بی‌احتیاطی و آشنا نبودن به فنون شنا جان خود را در رودخانه‌های زرینه‌رود و سیمینه‌رود میاندوآب از دست می‌دهند.

این دومین حادثه غرق شدن در آب رودخانه‌های این شهرستان است؛ چند هفته قبل نیز جسد یک جوان ۲۴ ساله از اهالی میاندوآب پس‌از ۲۵ روز جست و جو در سیمینه‌رود پیدا شد؛ در فصل تابستان بسیاری از مردم به ویژه نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به تفریح و شنا در رودخانه‌ها و سدها روی می‌آورند که در برخی از موارد با حوادث جبران‌ناپذیری مواجه می‌شوند.

زرینه‌رود با طول ۳۰۰ کیلومتر و با آبریز بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ کیلومتر یکی از طولانی‌ترین رودخانه‌های آذربایجان‌غربی است که از کوه‌های استان کردستان سرچشمه می‌گیرد و با گذر از شهرستان‌های میاندوآب و شاهین‌دژ به دریاچه ارومیه می‌ریزد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.