ثبت‌نام جشنواره تعاونی‌های برتر لرستان آغاز شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ثبت‌نام جشنواره تعاونی‌های برتر لرستان آغاز شد
0 Comments
ثبت‌نام جشنواره تعاونی‌های برتر لرستان آغاز شد

[ad_1]

علی آشتاب روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این جشنواره با امکان ثبت نام در ۲۲ گرایش شرکت‌های تعاونی، اتحادیه‌های شرکت‌های تعاونی و اتاق تعاون با هدف “رتبه بندی و اعتبارسنجی تعاونی‌ها”  برگزار می شود.

وی اظهار داشت: متقاضیان می توانند برای ورود به این رقابت و شرکت در جشنواره اطلاعات کامل تعاونی خود و سایر مشخصات مربوط را در سامانه https://taavoni.mcls.gov.ir ثبت کنند.

وی اظهار داشت: این رویداد در راستای شناسایی و معرفی الگوهای برتر بخش تعاون، به منظور فراهم نمودن زمینه‌های گسترش و ارتقای روحیه تعاونی و نمونه‌پروری در بخش‌های مختلف اقتصادی، شهریور ماه همزمان با هفته تعاون برگزار خواهد شد.

آشتاب  ادامه داد: سابقه سه سال فعالیت و در حال بهره برداری بودن تعاونی، مثبت بودن تراز مالی شرکت در سه سال گذشته، برگزاری مجامع قانونی و رعایت قواعد حقوقی از سوی شرکت تعاونی و عدم محکومیت قضایی تعاونی طی سه سال اخیر از جمله شرایط شرکت در جشنواره است.

وی گفت: با پایان مهلت ثبت نام ،اعتبار سنجی و  و بازدیدهای میدانی و با توجه به وضعیت شیوع کرونا، جشنواره تعاونی های برتر . بصورت مجازی و یا حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود.

تعاونی‌های لرستان سال گذشته بیش از ۴۶ میلیون دلار درحوزه خدمات، صنعت، معدن و کشاورزی  را به خارج از کشور صادر کرده‌اند که این امر از طریق گمرک‌های مختلف انجام شده است.

همچنین پارسال  ۱۱۲ طرح تعاونی در زمینه‌های مختلف با یک هزار و ۷۲۷ فرصت شغلی و یک هزار و ۵۴۳ نفر عضو در استان تشکیل و در این مدت ۷۵ هزار نفر ساعت دوره‌های آموزشی مهارتی تخصصی ، مدیریتی و مجازی برای تعاونگران لرستانی برگزار شده است.

۲ هزار و ۸۳۶ تعاونی فعال با اشتغال ۲۸ هزار نفر در لرستان وجود دارد که از این تعداد ۴۷۸ تعاونی مربوط به بانوان  می باشد. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.