«تیک‌تاک» چینی به آمریکایی‌ها فروخته نمی‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  «تیک‌تاک» چینی به آمریکایی‌ها فروخته نمی‌شود
0 Comments

[ad_1]

به گزارش ایرنا، رویترز نوشت: شرکت بایت دانس به عنوان شرکت مادر اپلیکیشن تیک تاک از فروش این اپلیکیشن به دو شرکت پیشنهاد دهنده آمریکایی شامل مایکروسافت و اوراکل خودداری می کند و کد این اپلیکیشن ویدئویی را در اختیار خریداران آمریکایی قرار نخواهد داد.

رویترز این خبر را روز دوشنبه با استناد بر گزارش کانال تلویزیونی انگلیسی زبان «سی جی تی ان» چین منتشر کرد و نوشت: منابع آگاه از این موضوع به رویترز گفته اند که بایت دانس فروش تیک تاک در ایالات متحده را منع کرده و به دنبال همکاری با اوراکل است به این امید که از ممنوعیت وضع شده از سوی آمریکا اجتناب کند و در عین حال رضایت دولت چین را جلب کند.

رویترز نوشت: بایت دانس از اظهارنظر درباره گزارش شبکه جهانی تلویزیون چین خودداری کرده است.

دولت ترامپ ۶ اگوست (مرداد) تهدید کرد که اگر بایت دانس این اپلیکیشن را به یک شرکت محلی در آمریکا نفروشد فعالیت آن را منع خواهد کرد و ۴۵ به این شرکت مهلت داد در این زمینه تصمیم گیری کند. این مهلت ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور) به پایان می رسد.

 ترامپ استفاده از این اپلیکیشن را که امکان به اشتراک گذاشتن ویدئوهای کوتاه را فراهم می‌کند، به بهانه مسائل امنیتی در آمریکا منع کرده و مدعی است که ارتباط این اپلیکیشن با دولت چین امنیت ملی این کشور را به خطر می‌اندازد.

تیک تاک پیوسته چنین تهدیدی را رد کرده و بر محفوظ بودن اطلاعات کاربران آمریکایی تاکید کرده است.

تیک تاک که در چین به «دوین» شهرت دارد، در سراسر جهان نزدیک به یک میلیارد کاربر از آن استفاده می‌کنند. آمریکا به عنوان دومین کشوری که بیشترین کاربران این اپلیکیشن را دارد، تنها در ۸ ماه گذشته و به دنبال شیوع «ویروس کرونا» شاهد افزایش ۴۵ میلیون کاربر جدید این نرم‌افزار بوده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *