تناقض در کاخ سفید؛ ترامپ مسئولیت اخراج دادستان نیویورک را نپذیرفت

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  تناقض در کاخ سفید؛ ترامپ مسئولیت اخراج دادستان نیویورک را نپذیرفت
0 Comments
تناقض در کاخ سفید؛ ترامپ مسئولیت اخراج دادستان نیویورک را نپذیرفت

[ad_1]

دونالد ترامپ عصر شنبه پیش از عزیمت به اوکلاهاما برای شرکت در برنامه تبلیغات انتخاباتی خود این مطلب را در جمع خبرنگاران مطرح کرد و افزود: اخراج این دادستان به عهده دادستان کل بوده است و من در آن دخالتی نداشتم. او زیر مجموعه ویلیام بار و وزارتخانه او است نه اداره من. ما دادستان کل توانایی داریم و این به او مربوط است.

جفری برمن دادستان ناحیه جنوبی نیویورک است که در حال بررسی پرونده مالیاتی ترامپ و خانواده او بود که خبر رسید استعفا داده است اما او شامگاه جمعه این ادعا را رد کرد و گفت تا مادامی که او را برکنار نکنند، به کار خود ادامه می‌دهد.

اما ویلیام بار دادستان کل آمریکا و وزیر دادگستری ترامپ عصر شنبه و پیش از این اظهارات ترامپ اعلام کرد اخراج برمن به دستور ترامپ انجام شده است.

مشخص نیست دلیل این تناقض‌گویی ترامپ و وزیر وی در مساله برکناری این دادستان، چیست و چه چیزی را مخفی نگه می‌دارند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین درباره افشاگری‌های جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی وی که اخیر در کتابی به نام «من هم در اتاق بودم»، علیه ترامپ و سیاست خارجی وی مطالبی را منتشر کرده است، گفت: ما تصمیم خوبی در پرونده کتاب جان بولتون داشتیم. قاضی و بیانیه او درباره اطلاعات طبقه بندی شده  بسیار قوی بود.

ترامپ افزود: کشور باید هر پولی که او از فروش کتاب به دست آورد را پس بگیرد. امیدوارم فروش زیادی نداشته باشد اما از آنجا که از ایده‌های من بر اساس جایگاهم استفاده کرده است باید پول را برگرداند.

وی ادامه داد: قاضی بسیار باهوش بود و آنچه که بولتون انجام داد را بیهوده ساخت.

رئیس جمهوری آمریکا که از ابتدای ورود به کاخ سفید با بحران نشت اطلاعات طبقه‌بندی شده مواجه بوده است، این بار هم به این مساله اشاره کرد و گفت: همچنین کتاب از پیش، نشتی داشت اما نشتی اطلاعات طبقه بندی شده مشکل بزرگی است.

ترامپ با قطع این اظهارات خود به ناگاه به برنامه انتخاباتی خود اشاره کرد و گفت: با این حال برنامه اوکلاهما باور کردنی نیست، جمعیتی که باور کردنی نیست و پیش از این ندیده ایم، الان در حال عزیمت به آنجا هستیم و امیدوارم که سخنرانی خوبی داشته باشیم. من می توانم دوستان و مردم زیادی را در آنجا ببینم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.