تقویت مبانی معرفتی دانشجویان مانع از انحراف آنان می شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  تقویت مبانی معرفتی دانشجویان مانع از انحراف آنان می شود
0 Comments
تقویت مبانی معرفتی دانشجویان مانع از انحراف آنان می شود

[ad_1]

سید مسعود پرهیزگار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر تقویت بنیه معرفتی و مبانی معرفت دینی و انقلابی بوده و به اهمیت طرح ولایت و دوره خط امام اشاره شده است.

وی افزود: این دوره و طرح ها، آغاز کار تشکیلاتی دانشجویان بوده و پس از این مرحله است که باید وارد میدان کار و تلاش برای تحقق آرمان های انقلاب و اسلام شد.

 مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم همگامی معرفت و ایمان برای دانشجویان تاکید کرد.

پرهیزگار بیان کرد: طرح ولایت به تایید رهبر معظم انقلاب از جمله دوره هایی است که به تعمیق معرفت و شناخت دانشجو همراه با تقویت روح ایمان وی می پردازد و این دو در کنار همدیگر است که پیش برنده و روشنگر راه هستند.

وی عنوان کرد: این تازه آغاز راه کار ماست و می طلبد هم در استان  هم در کشور برنامه های مدون و مشخصی برای هدایت و حمایت خیل دانش آموختگان وجود داشته باشد و از سوی دیگر دانش آموختگان خود نیز با سلاح معرفتی که کسب کرده اند وارد میدان های مختلف علمی، فرهنگی، اعتقادی، اندیشه ای ، جهادی و غیره شوند.

پرهیزگار افزود: معرفت و شناخت توام با ایمان یک سلاح است برای حرکت به سمت میدان های بزرگ و اهداف بلند و از اینجاست که کار جدی ما در میدان های مختلف آغاز می شود و تا پایان راه نباید حتی لحظه ای این سلاح معرفت و ایمان را از خود جدا کنیم.

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به انحراف خوارج در آغاز اسلام ، ریشه بسیاری از انحرافات تاریخی را ضعف در مبانی معرفتی افراد و گروه ها دانست.

پرهیزگار بیان کرد: منافقین در دوران انقلاب اسلامی ابتدا با شعارهای دینی به جذب جوانان پرداختند ولی به دلیل ضعف در مبانی معرفتی، به انحراف کشیده شده و هزاران زن و کودک، پیر و جوان را بی گناه به شهادت رساندند.

وی تاکید کرد: گروهک هایی نظیر فرقان نیز با شعارهای به ظاهر دینی و بدون پایه های معرفتی محکم، به ترور شخصیت هایی مانند شهید مطهری پرداختند.

پرهیزگار نسبت به سطحی نگری و نگاه تک بعدی به برخی از مسائل و مشکلات در کشور اشاره کرد و تصریح کرد: امروز نیز عده ای با شعار های زیبایی چون عدالت، حق و انصاف، با نگاهی ناقص و تک بعدی و غیر جامع به سمت و سویی کشیده می شوند که باید نگران آینده آنها بود؛ و وظیفه دانشجوی بسیجی این است که با تقویت پایه های انقلابی و محکم نمودن مبانی معرفتی اصیل، به آنها کمک  می کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.