تقویت سرویس های جاسوسی دفاعی آمریکا برای مقابله با کرونا

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  تقویت سرویس های جاسوسی دفاعی آمریکا برای مقابله با کرونا
0 Comments
تقویت سرویس های جاسوسی دفاعی آمریکا برای مقابله با کرونا

[ad_1]

به گزارش ایرنا، روزنامه وال استریت ژورنال روز یکشنبه گزارش داد که آژانس های اطلاعاتی آمریکا با اولویت قراردادن شناسایی بیماری های همه گیری شکست خورده و مقامات کنونی و سابق آمریکا بر این باورند که این ناکارآمدی برای دولت جدید بایدن که متعهد شده توانایی دولت را برای آمادگی در برابر خطرات بیولوژیکی افزایش دهد، چالش برانگیز خواهد بود.

در حالی که تا کنون ویروس کرونا توانسته بیش از ۲۵۰ هزار قربانی در آمریکا بگیرد، مشاوران بایدن رییس جمهوری منتخب درصدد گسترش امنیت ملی در سازمان های جاسوسی و دفاعی و افزایش توانایی آنها در شناسایی، تجزیه و تحلیل و پاسخ به موارد بیماری های همه گیری هستند.

یک مشاور ارشد سیاست خارجی بایدن به وال استریت ژورنال گفت: ما در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا منابع اطلاعاتی ما به طور صحیح بر موضوعی بسیار مهم متمرکز شده اند.

به نوشته وال استریت ژورنال، کنگره که احتمالاً سال آینده جلساتی را درباره واکنش ایالات متحده به بیماری همه گیر برگزار خواهد کرد، همچنین نگاه دقیق تری به نقش سرویس های اطلاعاتی دارد.

گزارشی از طرف کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان در سپتامبر (مهرماه) منتشر شد که نشان می داد آژانس های جاسوسی آمریکا توجه ناکافی به تهدیدات امنیت ملی، بیماری های عفونی و تغییرات آب و هوایی داشته اند.

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان با توجه به ناکارآمدی سرویس های جاسوسی آمریکا، همچنین خواهان بازنگری در بودجه ۸۵ میلیارد دلاری آژانس های اطلاعاتی شد و اعلام کرد که آژانس امنیت ملی و دیگر سرویس های جاسوسی باید حمایت خود را از بخش سلامت مردم آمریکا افزایش دهند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.