تعلیق کارت بازرگانی صادرکنندگانی غیرمتعهد از پایان شهریورماه

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  تعلیق کارت بازرگانی صادرکنندگانی غیرمتعهد از پایان شهریورماه
0 Comments
تعلیق کارت بازرگانی صادرکنندگانی غیرمتعهد از پایان شهریورماه

[ad_1]

به گزارش روز شنبه سازمان توسعه تجارت ایران، «حمید زادبوم» با اشاره به اتمام مهلت ایفای تعهدات ارزی صادرات سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در پایان تیرماه سال‌جاری اظهار داشت: تمام صادرکنندگان موظف هستند به منظور جلوگیری از تعلیق کارت بازرگانی خود، بر اساس مصوبات کمیته اقدام ارزی تعهدات خود را طبق دستورالعمل بانک مرکزی ایفا کنند.

وی افزود: بر اساس مصوبات کارگروه پایش رفتار تجاری کارت‌های بازرگانی واحدهای صادراتی که کمتر از ۳۰ درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کردند در نیمه شهریورماه تعلیق می‌شود بر همین اساس این دسته از صادرکنندگان موظف هستند نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود و افزایش درصد بازگشت ارز حاصل از صادرات اقدام کنند.

رئیس کارگروه پایش رفتار تجاری تاکید کرد: در صورت عدم ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگانی که کمتر از ۷۰ درصد از تعهدات خود را ایفا کردند نسبت به تعلیق کارت بازرگانی در پایان شهریورماه اقدام خواهد شد.

معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از صادرکنندگان خواست تا نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود با هدف تامین ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی جهت مواد اولیه، ماشین آلات و کالاهای واسطه ای اقدام کرده و مراتب را به سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کنند.

به گزارش ایرنا، کارگروه پایش رفتار تجاری از نمایندگان وزارت صمت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، گمرک ایران و اتاق تعاون ایران تشکیل شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.