تسهیلات اشتغالزایی ایجاد نیروگاه خورشیدی به مددجویان سروآبادی پرداخت می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  تسهیلات اشتغالزایی ایجاد نیروگاه خورشیدی به مددجویان سروآبادی پرداخت می‌شود
0 Comments
تسهیلات اشتغالزایی ایجاد نیروگاه خورشیدی به مددجویان سروآبادی پرداخت می‌شود

[ad_1]

کوهسار قاضی زاده روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سفر رییس کمیته امداد کشور به سروآباد اظهار داشت:‌ یکی از مصوبات سفر مرتضی بختیاری به این شهرستان پرداخت تسهیلات اشتغالزایی برای ایجاد طرح نیروگاه خورشیدی ( خانگی) پنج کیلوواتی به مددجویان این نهاد در شهرستان است.

وی افزود: بر اساس این طرح خانواده‌های تحت حمایت در صورت راه‌اندازی و نصب این نیروگاه‌ها در محل زندگی خود، می‌توانند از محل برق تولیدی و فروش آن به شرکت توزیع برق از درآمد مناسبی بهره‌مند شوند.

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد یادآور شد: به متقاضیان این طرح خانگی مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال نیز به صورت بلاعوض پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: در صورتی که متقاضی مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال آورده داشته باشد به جای تسهیلات بانکی مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت به متقاضی پرداخت خواهد شد.

قاضی زاده گفت: این طرح  به صورت پایلوت در روستای دل و محله سرپیر شهر اورامان تخت به اجرا در خواهد آمد و در صورت داشتن متقاضی در سایر روستاها، امکان پرداخت تسهیلات مذکور برای سایر متقاضیان این طرح نیز مقدور است.

از جمعیت ۵۰ هزار نفری شهرستان سروآباد بیش از ۱۰ هزار نفر از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.

شهرستان سروآباد با جمعیت ۵۰ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد و یکی از شهرستان های مرزی استان کردستان به شمار می رود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *