تروریست های بندر مهم گازی موزامبیک را گرفتند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  تروریست های بندر مهم گازی موزامبیک را گرفتند
0 Comments
تروریست های بندر مهم گازی موزامبیک را گرفتند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، یک مقام نظامی کشور موزامبیک که خواست به نامش اشاره نشود به خبرگزاری فرانسه گفت: تروریست‌ها روز چهارشنبه بندر «موکیمبوا دِپاریا» را گرفتند.

مقام نظامی موزامبیک در ادامه اعلام کرد که این تروریست‌ها همزمان با حمله به این بندر با شلیک آر پی جی۷ به یک قایق نیز حمله کردند.

شهر موکیمبوآ دِپرایا” در استان “کابو دلگادو” در ۸۰ کیلومتری جنوب شبه جزیره “افونگی” که محل استقرار تاسیسات گاز مایع موزامبیک و یکی از بزرگ‌ترین مناطقی است که گروه نفتی توتال فرانسه در آن حضور دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اواخر ماه ژوئن (خرداد/ تیرماه) نیز تروریست‌های مسلح هشت تن از کارکنان شرکت ساخت و ساز یک شرکت خصوصی که برای شرکت توتال فرانسه و بر روی یک پروژه میلیاردی کار می‌کرد، کشتند.

پیش از آن نیز عناصر تروریستی مسلح موقتا بخشی از شهر “موسیمبوا دبرایا” را تصرف کرده و همین امر موجب آوارگی گروهی ساکنان این شهر شد.

براساس گزارش فرانس پرس، شمال موزامبیک از سال ۲۰۱۷ به این سو از سوی تروریست‌های مسلح مورد حمله قرار گرفته و تاکنون بیش از  یکهزار نفر کشته شده‌اند.

سازمان ملل متحد ماه می (اردیبهشت/ خرداد) شمار آوارگان ناشی از حملات گروه‌های مسلح تروریست در این منطقه از موزامبیک را ۲۱۰ هزار نفر اعلام کرد.

با وجود نآرامی در شمال موزامبیک، اما شرکت توتال فرانسه اعلام کرده است که به اجرای طرح گازی به ارزش ۲۳ میلیارد دلار ادامه خواهد داد.

موزامبیک در جنوب قاره آفریقا قرار دارد  و پایتخت آن شهر «ماپوتو» است و حدود ۳۲ میلیون نفر جمعیت دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.