ترامپ بار دیگر چین را به قطع کامل روابط تهدید کرد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ترامپ بار دیگر چین را به قطع کامل روابط تهدید کرد
0 Comments
ترامپ بار دیگر چین را به قطع کامل روابط تهدید کرد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حالی که «رابرت لایتهایزر» نماینده تجاری ترامپ روز گذشته در جلسه استماعی در کنگره آمریکا گفته بود که قطع کامل روابط با چین گزینه معقولی نیست، ترامپ تاکید کرد که این گزینه را برای خود محفوظ می‌داند.

ترامپ در پیام خود نوشت: اظهارات روز گذشته در کمیته [مجلس نمایندگان آمریکا] تقصیر سفیر لایتهایز نبود، شاید من منظور خود را واضح نگفته بودم، اما ایالات متحده قطعا گزینه جدایی کامل از چین را تحت شرایط مختلف برای خود محفوظ می‌داند.

به نوشته رویترز، ترامپ ماه گذشته نیز با تشدید تنش میان آمریکا و چین، گفت که در حال حاضر تمایلی به گفت‌وگو با «شی جین‌پینگ» رییس جمهوری این کشور ندارد و ممکن است به طور کامل روابط (اقتصادی) واشنگتن با پکن را قطع کند.

لایتهایزر روز چهارشنبه در نشستی در کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که مساله جدایی کامل اقتصادی از چین موضوعی پیچیده و سیاستی مربوط به سال‌ها پیش است، اما او چنین اقدامی را در شرایط کنونی عاقلانه نمی‌داند.

روابط چین و آمریکا در ماه های گذشته به دلیل بحران ناشی از کرونا به پایین ترین سطح خود کاهش پیدا کرده است و در تازه ترین تحول ترامپ روز چهارشنبه مصوبه کنگره آمریکا را که خواهان تحریم چین به دلیل «نقض حقوق بشر و سرکوب مسلمانان اویغور در استان سین‌کیانگ» بود، امضا کرد.

امضای این مصوبه تازه ترین ضربه ترامپ به روابط دو کشور پس از آن است که لایحه ای نیز در حمایت از تایوان برای عضویت در سازمان جهانی بهداشت تصویب کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *