ترامپ اعتراضات ویسکانسین را «تروریسم داخلی» دانست

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ترامپ اعتراضات ویسکانسین را «تروریسم داخلی» دانست
0 Comments
ترامپ اعتراضات ویسکانسین را «تروریسم داخلی» دانست

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا که روز سه‌شنبه به وقت محلی (بامداد چهارشنبه) به کانون اعتراضات خشونت‌آمیز در شهر کنوشا ایالت ویسکانسین سفر کرده بود، ناآرامی‌های چند روزه در این شهر را «تروریسم داخلی» توصیف کرد.

ترامپ که به رغم مخالفت مقام‌ها و رهبران ایالت ویسکانسین و شهر کنوشا به آنجا سفر کرده بود، در منطقه‌ای که چندین ساختمان در آنجا سوخته بود با صاحبان آن‌ها صحبت کرد و همچنان دموکرات‌ها را متهم این خشونت‌ها دانست.

رییس جمهوری آمریکا با بیان اینکه «این‌ها کار اعتراض مسالمت‌آمیز نیست، بلکه واقعا تروریسم داخلی است»، مقام‌های دموکرات ایالت ویسکانسین را به خاطر رد پیشنهاد او برای ارسال نیروهای فدرال برای سرکوب اعتراض‌ها مورد انتقاد قرار داد.

ترامپ در عین حمایت از رفتار خشونت‌آمیز طرفداران خود در این اعتراض‌ها، نامی از «جیک بلیک» سیاهپوستی که هدف قرار گرفتنش از سوی پلیس باعث ایجاد موج جدیدی از اعتراض‌ها شده، نبرده است.

او در کنوشا گفت که خواسته با خانواده «بلیک» تلفنی صحبت کند، اما وقتی آن‌ها درخواست کرده‌اند که یک وکیل هم به صحبت‌ها آن‌ها گوش کند، از این کار منصرف شده است.

ترامپ جمهوریخواه با متهم کردن دموکرات‌ها گفت که اگر «جو بایدن» نامزد این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری آینده پیروز شود، شورش همه شهرهای آمریکا را فرا خواهد گرفت.

«جیک بلیک» هفته گذشته از سوی پلیس ایالت ویسکانسین هدف هفت گلوله قرار گرفته و فلج شد و این اتفاق باعث بروز موج جدیدی از اعتراض‌ها در برخی شهرهای آمریکا شده است.

اعتراض‌ها به نژادپرستی ساختاریافته در آمریکا و رفتار خشونت‌آمیز پلیس علیه سیاهپوستان در سال جاری زمانی آغاز شد که «جورج فلوید» سیاهپوست در حالی که دستبند به دست داشت توسط یک پلیس سفیدپوست به قتل رسید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.