تجهیز کارگاه‌های دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان مرکزی آغاز شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  تجهیز کارگاه‌های دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان مرکزی آغاز شد
0 Comments
تجهیز کارگاه‌های دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان مرکزی آغاز شد

[ad_1]

مهرداد احمدی روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزود: تولیدکنندگان حوزه‌های مختلف صنعتی و کشاورزی استان می‌توانند در این طرح شرکت و ضمن فروش محصولات خود از معافیت‌های مالیاتی این طرح نیز استفاده کنند.

وی ادامه داد: مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مرکزی با هدف آسیب‌شناسی و عارضه‌یابی صنایع راه‌اندازی شده و بعد از ارزیابی مشکلات صنایع بر اساس نظرات کارشناسی اعضای این مرکز، راهکارهای لازم برای برون رفت از مشکلات ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای استان مرکزی بیان کرد: شیوع ویروس کرونا اگرچه فعالیت‌های این مرکز علمی را با مشکلاتی مواجه کرده اما اساس فعالیت در این دانشگاه آموزش حضوری است و این مهم با رعایت الزامات بهداشتی از ۲۸ تیرماه جاری آغاز می‌شود.

احمدی افزود: حوضچه‌ها و تونل‌های ضدعفونی برای کارگاه‌های دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای تهیه شده و فعالیت این مراکز با نیمی از ظرفیت و رعایت دقیق الزامات بهداشتی انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: زمان ثبت نام داوطلبان دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای به صورت ملی و از طریق‌ سازمان سنجش از ۱۱ تا ۲۸ خرداد ماه امسال بود اما به دلیل استقبال چشمگیر در مرحله اول ثبت نام، سامانه سنجش برای ثبت نام دوباره داوطلبان از ۱۸ تیرماه جاری فعال و تا ۲۲ همان ماه نیز ادامه دارد.

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان مرکزی اضافه کرد: هر ساله فرآیند ارزیابی اساتید این دانشگاه بر اساس شاخص‌های ملی انجام می‌شود و اساتیدی که در این ارزیابی معیارهای لازم را نداشته باشند از ادامه همکاری با این دانشگاه بازمی‌مانند.

احمدی، رشته‌های مکانیک و برق را از مهمترین رشته مورد نیاز در صنایع استان مرکزی عنوان کرد و گفت: تا پیش از سال ۱۳۹۲ حدود ۷۵ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان براساس رسته تحصیلی خود در صنایع مختلف استان مشغول به‌کار می‌شدند که این مهم در سال جاری به ۶۰ درصد رسیده است.

وی افزود: عملیات آمایش صنعتی استان مرکزی از سوی دانشگاه فنی و حرفه ای استان انجام شده و پس از این رشته‌هایی که در این دانشگاه فعال می‌شوند متناسب با نیازمندی صنایع خواهد بود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مرکزی ادامه داد: علاوه بر تحصیل دانشجویان در این دانشگاه، نیروهای جدیدی که در صنایع مختلف استان به‌کار گرفته می‌شوند نیز با معرفی از سوی واحد تولیدی محل کار خود، می‌توانند از خدمات این دانشگاه بهره‌مند و گواهی معتبر دریافت کنند.

دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مرکزی در سه واحد برادران در شهرهای اراک و خمین و یک واحد خواهران در اراک فعالیت می‌کند.

هم اکنون بیش از ۲ هزار دانشجوی پسر در ۱۲ رشته کاردانی و هشت رشته کارشناسی و بیش از یک هزار دانشجوی دختر در ۹ رشته کاردانی و سه رشته کارشناسی تحصیل می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *