تاکید عضو شورای شهر مشهد به جمع‌آوری معتادان در مشهد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  تاکید عضو شورای شهر مشهد به جمع‌آوری معتادان در مشهد
0 Comments
تاکید عضو شورای شهر مشهد به جمع‌آوری معتادان در مشهد

[ad_1]

غلامحسین صاحبی روز دوشنبه در نطق پیش از دستور شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مشکلات اقتصادی در شرایط فعلی منجر به حادتر شدن برخی معضلات اجتماعی شده که افزایش معتادان و کارتن‌خواب‌ها از آن جمله است.
وی ادامه داد: معتادان رها شده، کارتن‌خواب‌ها و زباله گردها در همه نقاط شهر دیده می‌شوند، درست است که ساماندهی و جمع‌آوری این افراد متولی دارد اما شهرداری هم می‌تواند در این خصوص ورود کند.
عضو شورای شهر مشهد گفت: سالانه چندصد میلیارد ریال در حوزه فرهنگی شهر هزینه می‌شود که با بخشی از این مبلغ می‌توان جمع‌آوری این افراد را انجام داد.

وی افزود: این مهم ضرورتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و از نماینده ولی فقیه در استان نیز تقاضا دارم پای کار بیایند و دستگاه‌ها را ملزم به ورود به این موضوع کنند.
صاحبی با اشاره به ساماندهی کشف رود توسط شهرداری مشهد ادامه داد: در این خصوص دولت نیز باید ورود کند، شهرداری هم‌اینک ساماندهی ۸۰ کیلومتر خارج از حریم شهری را عهده دار شده است که از وظایف مدیریت شهری نیست.
وی در خصوص پروژه شبکه جمع‌آوری فاضلاب در مشهد نیز گفت: در دوره چهارم شهر مشهد، شرکت آب و فاضلاب متعهد شد از محل اعتبارات تبصره سه آب و فاضلاب، نسبت به تکمیل شبکه فاضلاب مشهد در مدت پنج سال اقدام کند اما در حال حاضر با اتمام این مهلت، هنوز شبکه جمع‌آوری فاضلاب در مشهد تکمیل نشده ‌است.
عضو شورای شهر مشهد افزود: نظارت بر این موضوع برعهده شورای اسلامی شهر است که باید در این خصوص نظارت جدی‌تر انجام شود.
وی به آماده کردن طرح دو فوریتی در شورا برای حمایت از بازارهای موقت در سطح شهر اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا، اکثر روزبازارها و شب‌بازارها در شهر مشهد تعطیل هستند اما باید غرفه‌داران هزینه ۵۰۰ هزار تومانی در این خصوص به شهرداری پرداخت کنند.
صاحبی گفت: در این خصوص طرحی برای ارائه در شورا آماده کردیم تا از این افراد حمایت شود.

رفع ابهامات توسط رییس شورای اسلامی شهر مشهد

رییس شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: در حوزه شبکه جمع‌آوری فاضلاب مشهد، پروژه به صورت مستمر در حال اجراست اما هزینه‌های احداث شبکه افزایش یافته و کندی پروژه به دلیل افزایش چند برابری هزینه هاست.
محمدرضا حیدری در خصوص طرح دوفرویتی حمایت از فعالان در روزبازارها و شب بازارهای شهرداری نیز افزود: در موضوع بخشودگی ‌های مرتبط با کرونا، شهرداری مشهد لایحه‌ای به شورای شهر ارسال کرده ‌است لذا برای جامع شدن موضوع مقرر شد در کمیسیون برنامه و بودجه این طرح به همراه طرح مشابهی که کمیسیون حمل و نقل شورا ارائه کرده در این لایحه گنجانده شود تا یک مصوبه منسجم در این خصوص داشته باشیم.
وی در باره معتادان و معضلات حاشیه شهر نیز ادامه داد: مشکلات و کمبودها در حاشیه شهر مشهد فراوان است، اقدامات بسیار نیز تاکنون در این خصوص انجام شده که ادامه دارد.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهرداری و شورای شهر در موضوع جمع‌آوری و ساماندهی معتادان و کارتن‌خوابها تاکنون اعتباراتی در نظر گرفته و اقداماتی انجام داده که در آخرین مورد نیز طی روزهای گذشته، ۴۰ درصد از هزینه‌های احداث مرکز جمع‌آوری معتادان متجاهر در منطقه حسن‌آباد را شهرداری و ۶۰ درصد آن را دولت تقبل کرد.
وی افزود: هزینه اداره شهر از ۳۰ میلیارد ریال در سال ۹۶ به ۱۱۰ میلیارد ریال در حال حاضر رسیده‌ است که باید این افزایش هزینه‌ها نیز مدنظر باشد.
براساس آمار در شهرستان مشهد با جمعیت حدود ۳.۲ میلیون نفر حدود پنج هزار تا ۶ هزار نفر معتاد متجاهر وجود دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *