بیمارستان شهدای گمنام یاسوج توسعه می یابد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  بیمارستان شهدای گمنام یاسوج توسعه می یابد
0 Comments
بیمارستان شهدای گمنام یاسوج توسعه می یابد

[ad_1]

پیام اکبری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طی سه سال گذشته تلاش شد تا به رغم مصوبه هیات امنا مبنی بر عدم توسعه مراکز درمانی توانستیم مجوز توسعه این بیمارستان را بگیریم.

وی افزود: بیمارستان شهدای گمنام تامین اجتماعی یاسوج تنها بیمارستانی بوده که در کشور مجوز توسعه دریافت کرده است.

مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هفته دولت امسال، این طرح با اعتبار اولیه افزون بر ۲۱۶ میلیارد ریال و در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع و با زیربنای ۹ هزار مترمربع کلنگ زنی خواهد شد.

اکبری تصریح کرد: نقشه فاز نخست آن در مرحله تایید نهایی است و این مهم به تحقق آرمان ما یعنی رسیدن به بیمارستان ۹۶ تختخوابی کمک خواهد کرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با اجرای طرح توسعه بیمارستان شهدای گمنام برای ۱۵۰ نفر شغل  ایجاد می شود.

وی عنوان کرد: بیمارستان شهدای گمنام یاسوج در سه سال گذشته حائز رتبه اول تا سوم بین حدود ۶۵ بیمارستان تامین اجتماعی کشور شده است.

اکبری گفت: ضریب اشغال تخت در بیمارستان شهدای گمنام یاسوج به حدود ۸۸ درصد رسیده است.

مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی، تشخیصی و درمانی برای بیمارستان شهدای گمنام یاسوج هزینه شده است.

وی تصریح کرد: در طی چهار سال اخیر با پیگیری های انجام شده، تخت‌های این بیمارستان  از ۳۲ تخت (در سال ۹۴) به ۶۴ تخت و اورژانس بیمارستان از ۵ تخت به ۱۲ رسانده شده است.

سیستم تصفیه خانه بیمارستان شهدای گمنام یاسوج نیز با اعتباری افزون بر ۵ میلیارد ریال افتتاح شد که از ۷۰ درصد آب این سیستم برای آبیاری فضای سبز این بیمارستان استفاده می شود.

مدیریت درمان تامین اجتماعی کهگیویه و بویراحمد به ۴۵ درصد جمعیت استان معادل ۳۱۸ هزار نفر (بیمه شده) خدمات ارائه می دهد.

در مراکز بستری سازمانتامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد میزان رضایتمندی ارباب رجوع ۸۵ درصد و در مراکز سرپایی ۹۵ درصد است که این ارقام قابل توجه هستند.

بیش از ۳۲۰ هزار نفر بیمه شده سازمان تامین اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد  اما به بیش از ۳۵۰ هزار نفر خدمات ارائه می شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.