بیش از ۶ هزار تن خوراک دام برای عشایر کرمانشاه خریداری شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  بیش از ۶ هزار تن خوراک دام برای عشایر کرمانشاه خریداری شد
0 Comments
بیش از ۶ هزار تن خوراک دام برای عشایر کرمانشاه خریداری شد

[ad_1]

«بهزاد محمدی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به برنامه های خوب دولت در سال جهش تولید از طریق حمایت های گوناگون مانند پرداخت تسهیلات و ارایه یارانه خرید خوراک دام ابراز امیدواری کرد: این فعالیت‌های خوب منجر به رشد تولید عشایر در سال جاری شود.

استان کرمانشاه ۱۴ هزار خانوار عشایر با جمعیتی بیش از ۸۰ هزار نفر در قالب ۱۴ ایل دارد که ۱.۵ میلیون واحد دامی در اختیار دارند.

تولید سالیانه گوشت قرمز عشایر استان کرمانشاه ۱۳ هزار تن است و بیش از ۲۷ هزار تن نیز شیر و فرآورده های لبنی تولید می کنند.

این جمعیت سخت کوش همچنین سالیانه هزار و ۷۰۰ تن کرک و پشم و نیز ۹۰۰ تن روغن حیوانی با کیفیت که در کشور به عنوان یک برند شناخته شده است؛ تولید می کنند.

کیفیت برتر روغن حیوانی استان کرمانشاه آنچنان مهم است که پژوهشگران دانشگاه رازی استان را بر آن داشته است تا تحقیقات علمی در خصوص مزایا و برتری های این روغن نسبت به سایر مناطق کشور انجام بدهند.

محمدی مدیرکل عشایر استان کرمانشاه می گوید: طعم و عطر برتر روغن حیوانی کرمانشاه از دیرباز از آن یک برند ساخته است اما این پژوهش ها در راستای اثبات علمی آن از نظر ارزش اقتصادی بالاتر نسبت به سایر مناطق کشور است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.