بیش از هزار کلاس درس برای حضور دانش آموزان ابرکوه آماده سازی شد 

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  بیش از هزار کلاس درس برای حضور دانش آموزان ابرکوه آماده سازی شد 
0 Comments
بیش از هزار کلاس درس برای حضور دانش آموزان ابرکوه آماده سازی شد 

[ad_1]

محمدعلی کریمی  پنجشنبه شب در حاشیه برنامه ریزی برای بازگشایی مدارس شهرستان شنبه هفته آینده به خبرنگار ایرنا، افزود: تمامی مدارس مناطق شهری و روستایی با هدف مقابله با ویروس کرونا و ارتقای سلامت دانش آموزان و معلمان ضدعفونی شد و آماده پذیرای از دانش آموزان است.

وی اظهار کرد: در مدارس ارائه آموزش های پیشگیری از قبیل نحوه شست و شوی دست ها ، ضدعفونی روزانه مدارس، تحویل ماسک و مواد ضدعفونی کننده به مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفته است.

حضور دانش آموزان با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری در مدارس

وی ادامه داد: مدارس پرجمعیت با تراکم بالا متناسب با شرایط مدرسه و مساحت کلاس درس با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای حضور دانش آموز ان در نظر گرفته شد.

کریمی اظهارکرد: فاصله اجتماعی باید براساس حداقل یک و نیم تا ۲ متر با گروه بندی روزهای زوج و فرد به صورت حضوری و غیرحضوری انجام می شود.

وی بیان کرد: زمان آموزش براساس برنامه هفتگی هر زنگ در ابتدایی ۲۵ دقیقه در متوسطه اول و دوم و فنی حرفه ای ۳۵ دقیقه است.

مدیر آموز ش و پرورش ابرکوه خاطرنشان کرد: تمامی مدیران و عوامل اجرایی و معلمان و دبیران مدارس برای بازگشایی مدارس توجیه شده اند .

اتصال ۱۰۰ درصد مدارس ابرکوه به شبکه شاد

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰درصد مدارس شهرستان و ۹۸ درصد دانش آموزان به شبکه شاد متصل هستند ، یاد آورشد : با توجه به برنامه‌ریزی ‌هایی انجام شده ه زودی ارائه سیم کارت‌های طرح شاد برای دانش آموزان آغاز می شود.

کریمی ادامه داد: سیم کارت‌های دانش‌آموزی تنها برای استفاده دانش آموزان از طرح شاد است که به آن دسترسی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه شاد ،شبکه رسمی در فضای مجازی آموزش و پرورش است، افزود: مدیران ، معلمان و دبیران ‌بایستی تدابیری اتخاذ کنند تا دانش آموزان با افت تحصیلی مواجه نشوند و در وضعیت بحرانی زمینه را در شبکه شاد برای دانش آموزان فراهم کنند.

حضور هزار دانش آموز کلاس اولی در۶۴ مدرسه

مدیر آموزش و پرورش آموزش ابرکوه تاکید کرد : همزمان با بازگشایی مدارس جشن کلاس اولی ها نیز با حضور هزار نفر از دانش آموزان در ۶۴ مدسه ابتدایی برگزار می شود.

کریمی همچنین گفت: همزمان با بازگشایی مدارس سالن آمفی تئاتر کانون شهید رجایی این شهر در زیربنای هزار مترمربع با هزینه ای افزون بر ۴۰ میلیارد ریال از محل بودجه دولتی و همچنین ساخت مدرسه سه کلاسه مهر گیتی روستای مریم آباد در زمینی به مساحت هزار مترمربع با زیربنای  ۳۰۰ مترمربع  با پنج میلیارد ریال از محل کمک های خیری  مورد بهره بردای قرار می گیرد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه گفت: از اوایل اسفند ماه ۹۸ تاکنون ۳۸۰ هزار و ۷۴۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۲۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۲۱ هزار و ۹۲۶ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۹۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعدادیک هزار و ۶۳ نفر آنها بستری شدند.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۲۸ هزار و ۵۹۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۷۰۲ نفر از بیماران بدحال تحت مراقبت قرار دارند که تاکنون سه میلیون و ۳۰۷ هزار آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ نیز در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات از شیوع کرونا در کشور، تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارد.

به گفته لاری همچنین شرایط در آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه ، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در به حالت هشدار رسیده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.