بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در روستاهای کرمانشاه پرداخت شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در روستاهای کرمانشاه پرداخت شد
0 Comments
بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در روستاهای کرمانشاه پرداخت شد

[ad_1]

حسن عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پرداخت این مقدار تسهیلات به سه هزار و ۳۵۷ طرح زمینه اشتغال برای حدود پنج هزار و ۹۷۰ نفر را در روستاهای استان کرمانشاه ایجاد کرده است.

وی بیشترین میزان تسهیلات پرداختی را مربوط به روستاهای شهرستان کرمانشاه عنوان کرد و افزود: این تسهیلات به یک هزار و ۱۴ میلیارد و ۵۲۵ میلیون ریال می رسد که به ۲۱۰ طرح اشتغالزا پرداخت شده است.

عزیزی تصریح کرد: پس از کرمانشاه، روستاییان و عشایر صحنه با دریافت تسهیلاتی به میزان ۴۰۹ میلیارد و ۸۳۷ میلیون ریال به ۲۲۹ طرح و اسلام آبادغرب با دریافت ۳۰۹ میلیارد و ۳۷۶ میلیون ریال به ۲۱۰ طرح در رده های بعدی قرار گرفته اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، ادامه داد: بیشترین اشتغال ایجاد شده نیز در شهرستان هرسین با یک هزار و ۲۳۱ فرصت شغلی اتفاق افتاده است در حالی که میزان دریافت تسهیلات دریافتی آنها ۲۹۱ میلیارد و ۷۸۲ میلیون ریال به ۷۰۸ طرح بوده است.

وی ادامه داد: شهرستان های کرمانشاه با ۸۷۸ فرصت شغلی، گیلانغرب با ۶۶۹ فرصت، سنقروکلیایی با ۴۵۳ فرصت و صحنه با ۴۳۹ فرصت شغلی نیز در رده های دوم تا پنجم قرار دارند.

عزیزی در ادامه و با اشاره به وجود چهار هزار و ۷۸۶ طرح پیش پذیرش شده به مبلغ ۱۱ هزار و ۵۲۸ میلیارد و ۱۱۶ میلیون ریال، گفت: این طرح ها می تواند زمینه ایجاد ۱۱ هزار و ۶۳۶ فرصت شغلی را فراهم کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه یادآوری کرد: تاکنون از مجموع طرح های یاد شده با سه هزار و ۴۵۲ طرح برای پرداخت تسهیلاتی به مقدار سه هزار و ۸۳۷ میلیارد و ۸۷۸ میلیون ریال انعقاد قرارداد شده است.

کرمانشاه یکی از استان های برتر کشور در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری به شمار می رود.

در کرمانشاه حدود ۲ هزار و ۶۰۰ روستای دارای سکنه با بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت وجود دارد که معادل ۲۶ درصد جمعیت کل استان می شود.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *