بهداشت جهانی خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ترکمنستان شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  بهداشت جهانی خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ترکمنستان شد
0 Comments
بهداشت جهانی خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ترکمنستان شد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، هیاتی از نمایندگان سازمان جهانی بهداشت که به ترکمنستان سفر کرده بود، روز چهارشنبه در پایان سفر خود از دولت این کشور خواست که اقدام های  بهداشتی مانند شناسایی موارد مشکوک به ابتلا، قرنطینه و آزمایش آنان، رهگیری افراد در تماس با آن‌ها و درمان بیماران را انجام دهد.

ترکمنستان تاکنون هیچ موردی از ابتلا به کووید۱۹ گزارش نکرده، اما سازمان جهانی بهداشت از این کشور آسیای مرکزی خواسته است طوری اقدام کند که گویی مواردی از ابتلا در آن وجود دارد.

هیات سازمان جهانی بهداشت نبود موارد ابتلا در ترکمنستان را زیر سوال نبرد، اما تاکید کرد که این کشور باید هرگونه مشاهدات غیرطبیعی را گزارش کند.

ترکمنستان که در کنار کره شمالی و چند کشور کوچک جزیره‌ای عاری از ابتلا به کرونا است، این هفته ارتباطات ریلی میان استان‌ها را قطع، فروشگاه‌های بزرگ را تعطیل و تجمع ها را ممنوع اعلام کرد، اما در عین حالی شیوع کرونا را دلیل این اقدامات عنوان نکرد.

دولت ترکمنستان گفت که این اقدام ها  برای جلوگیری از «ویروس‌ها، غبار و دیگر مواد مضر است که توسط باد در منطقه منتشر می‌شود».

«نورمحمد امان‌نفس‌اف» وزیر بهداشت ترکمنستان که در کنفرانس مشترک با هیات نمایندگان سازمان جهانی بهداشت سخن می‌گفت، تاکید کرد که دولت این کشور نگران توده‌های هوایی تشکیل شده در محوطه فاجعه زیست‌محیطی در دریای خشکیده آرال است.

«رشید مردوف» معاون نخست‌وزیر ترکمنستان نیز گفت که دولت هواپیماهایی را برای ضدعفونی کردن هوا در برخی مناطق خاص اعزام کرده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.