بهبود میانگین حضور امدادرسانان هلال احمر قزوین بر سر صحنه حوادث

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  بهبود میانگین حضور امدادرسانان هلال احمر قزوین بر سر صحنه حوادث
0 Comments
بهبود میانگین حضور امدادرسانان هلال احمر قزوین بر سر صحنه حوادث

[ad_1]

حسن آصفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیروهای جمعیت هلال احمر قزدین از ابتدای تعطیلات خرداد ماه جاری تاکنون در ۱۵ عملیات مرتبط با حوادث جاده ای برای نجات جان هموطنان شرکت کرده اند که میانگین حضور آنها در صحنه حادثه کمتر از هشت دقیقه بوده در حالی که وقت استاندارد تعریف شده در این خصوص ۱۳ دقیقه است.

وی اظهار داشت: افزایش پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در نقاط مختلف استان قزوین موجب حضور سریع امدادرسانان و بهبود خدمات امدادی به حادثه دیدگان شده است.

این مسوول گفت: جمعیت هلال احمر همانند تمام روزهای سال آماده خدمت رسانی به مردم است اما در تعطیلات نیمه خرداد که مسافرت‌ها بیشتر می شود آمادگی بیش از پیش برای ارائه خدمات به هموطنان دارد.

وی اظهار داشت: تمامی پایگاه‌های امداد و نجات سطح استان در آمادگی کامل قرار داشته و به صورت ۲۴ ساعته به هموطنان خدمات رسانی می کنند.

این مسوول اضافه کرد: این پایگاه‌ها با ۳۲ دستگاه خودروی آمبولانس، ۱۶ دستگاه ست نجات و  ۱۵۰ نفر روز نیروی عملیاتی در محورهای مواصلاتی استان حضور دارند تا در صورت نیاز به یاری مردم بشتابند.

آصفی  با بیان اینکه در صورت نیاز امکان افزایش تیم‌های امدادی وجود دارد، افزود: تیم واکنش سریع و تیم آنست هم در مرکز استان مستقر بوده و در صورت نیاز آماده اجرای عملیات های مرتبط هستند.

وی ضمن درخواست از رانندگان نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و هرگونه شتاب زدگی به ویژه در مسیرهای کوهستانی، از مسافران خواست در صورت هرگونه نیاز امدادی باسامانه ۱۱۲ هلال احمر تماس حاصل کنند و  در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.