بایدن سرکوب معترضان در پورتلند را محکوم کرد 

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  بایدن سرکوب معترضان در پورتلند را محکوم کرد 
0 Comments
بایدن سرکوب معترضان در پورتلند را محکوم کرد 

[ad_1]

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، در ادامه سرکوب اعتراضات به نژادپرستی و کشته شدن یکی از معترضان در آمریکا، بایدن اعمال خشونت در پورتلند علیه تظاهر کنندگان را محکوم کرد. 

وی یکشنبه در بیانیه‌ای از دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا خواست که بدون در نظر گرفتن گرایش‌های سیاسی اعمال خشونت در پورتلند را محکوم کند. 

بایدن افزود: من این خشونت را بی‌چون و چرا محکوم می‌کنم. من خشونت را از هر نظر توسط هر کسی چه در چپ و چه راست محکوم می‌کنم. من دونالد ترامپ را به چالش می‌کشم که وی نیز همین کار را انجام دهد. 

پلیس روز شنبه اعلام کرد در ادامه درگیری‌های میان حامیان و مخالفان ترامپ در پورتلند یک نفر جان خود را از دست داد. 

چاد ولف وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه‌ “ای بی‌سی ” گفت: همه گزینه‌ها از جمله اعزام نیروهای فدرال برای پایان دادن به اعتراضات اخیر پورتلند روی میز است. 

شهر پورتلند طی سه ماه اخیر پس از کشته شدن جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس به مرکز اعتراضات ضد نژادپرستانه آمریکا تبدیل شده و هم اکنون این شهر صحنه درگیری میان حامیان و مخالفان دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا است. 

در ادامه درگیری‌های میان حامیان و مخالفان ترامپ در پورتلند تا کنون یک نفر کشته و مقامات محلی از اعلام آمار دقیق مجروحان اعتراضات اخیر خودداری می‌کنند. 

به دنبال سرکوب اعتراضات ضد نژادپرستانه، فرمانداری پورتلند قانون منع رفت و آمد  برقرار کرده و مردم این شهر نمی‌توانند در طول روز از خانه‌های خود بیرون بیایند. 
 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.